1. Serwis zbiera w sposób automatyczny tylko informacje zawarte w plikach cookies.
2. Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym.
3. Operator serwisu www.ekonom-ino.pl jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp.
4. Operator serwisu wykorzystuje pliki (cookies) w celu:
- dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę;
- przygotowywania statystyk pomagających poznaniu preferencji i zachowań użytkowników, analiza tych statystyk jest anonimowa i umożliwia dostosowanie zawartości i wyglądu serwisu do panujących trendów, statystyki stosuje się też do oceny popularności strony;
- możliwości logowania do serwisu;
- utrzymania logowania użytkownika na każdej kolejnej stronie serwisu.
5. Serwis stosuje dwa zasadnicze rodzaje plików (cookies) - sesyjne i stałe. Pliki sesyjne są tymczasowe, przechowuje się je do momentu opuszczenia strony serwisu (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika do czasu ich usunięcia przez użytkownika lub przez czas wynikający z ich ustawień.
6. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików (cookies) lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje można sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Należy pamiętać, że większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików (cookies)w urządzeniu końcowym.
7. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji strony internetowej serwisu.
8. Pliki (cookies) z których korzysta serwis (zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika) mogą być udostępnione jego partnerom oraz współpracującym z nim reklamodawcą.
9. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.
10. Bardziej szczegółowe informacje na temat plików (cookies) dostępne są na stronie ciasteczka.org.pl

Zespół Szkół Ekonomiczno-Logistycznych podczas Wielkiego Finału w Warszawie pod opieką Pani Karoliny Górskiej, reprezentowali: Wiktoria Folczyńska, Jagoda Otorowska, Olga Murawska oraz Paweł Patuła.
7 edycja Wielkiego Finału „Zwolnionych z Teorii” odbyła się na Stadionie Legii Warszawa i zgromadziła tysiące młodych ludzi z całej Polski, którzy realizują projekty społeczne i rozwijają kompetencje przyszłości.
Udział w projekcie był dla naszych uczniów nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale także cenną lekcją praktycznych umiejętności. Młodzież rozwijała kompetencje w zakresie: pracy zespołowej, organizacji i zarządzania projektem, komunikacji i promocji, odpowiedzialności społecznej, kreatywnego rozwiązywania problemów, wystąpień publicznych oraz współpracy z partnerami i odbiorcami działań.
Jesteśmy dumni z zaangażowania, kreatywności i pracy naszych uczniów. Pokazują oni, że młodzież ma realny wpływ na otaczający świat.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Nasza szkolna wycieczka do Warszawy była niezwykle ciekawa i pełna atrakcji edukacyjnych. Jednym z głównych punktów programu była wizyta w galerii handlowej Złote Tarasy. Już z daleka zachwyciła nas jej nowoczesna architektura – szczególnie ogromny, falujący szklany dach, który przypomina koronę drzewa. Dowiedzieliśmy się, że w galerii znajduje się ponad 200 sklepów i około 40 restauracji. Każdego roku odwiedza ją ponad 21 milionów osób, czyli średnio około 57 tysięcy dziennie. W tak dużym centrum handlowym pracuje kilka tysięcy osób, które dbają o bezpieczeństwo, porządek oraz obsługę klientów.
Podczas pobytu w Złotych Tarasach młodzież wykonywała również zadania edukacyjne związane z handlem i marketingiem. Uczniowie dokonywali analizy i oceny witryn sklepowych, rozpoznawali techniki merchandisingu oraz analizowali wpływ kolorystyki i oświetlenia na decyzje zakupowe klientów. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób sklepy zachęcają klientów do zakupów oraz jak ważną rolę odgrywa odpowiednia prezentacja produktów. Była to bardzo ciekawa lekcja przedsiębiorczości i marketingu w praktyce.
Kolejnym ważnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik . Mogliśmy samodzielnie wykonywać doświadczenia i poznawać prawa fizyki, biologii oraz astronomii. Wizyta była bardzo interesująca, ponieważ nauka została przedstawiona w nowoczesny i praktyczny sposób. Dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć wiele zjawisk, o których uczymy się w szkole.
Podczas pobytu ogłoszono także konkurs dla uczestników wycieczki pt. „Wyobraź sobie, że jesteś uczniem żyjącym w czasach Kopernika. Napisz krótką wiadomość, w której opiszesz swoje wrażenia po usłyszeniu teorii heliocentrycznej”. Pierwsze miejsce zdobył Ksawery Ziółkowski z klasy 2b, natomiast drugie miejsce zajęła Zofia Kunda z klasy 1a.
Wycieczka była bardzo udana. Poszerzyliśmy swoją wiedzę, zobaczyliśmy ciekawe miejsca oraz spędziliśmy wspólnie czas w miłej atmosferze.
Foto…[TUTAJ]
Adam Maszudziński uczeń klasy 1C w Zespole Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu został jednym z dziesięciu laureatów w kategorii praca pisemna w Jubileuszowej X Edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja – miedzy rywalizacją, a współpracą”. Uroczysta gala odbyła się 22 kwietnia 2026 roku w murach średniowiecznego zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Uroczystej inauguracji gali dokonał Prezes PTTK w Golubiu–Dobrzyniu pan Stefan Borkowicz natomiast uroczystego wręczenia nagród wraz z asystującym jury dokonał prof.dr hab. Mirosław Krajewski.
Opiekunem merytorycznym naszego Laureata jest nauczyciel historii Leszek Kalicki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kolejnych edycjach konkursu.
Już 28 maja nasi finaliści w składzie - Folczyńska Wiktoria, Murawska Olga, Otorowska Jagoda, Becela Kacper i Patuła Paweł wraz z P. Karoliną Górską będą reprezentować naszą szkołę na Gali finalistów Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii. To największe w Polsce święto projektów społecznych. Całe wydarzenie odbędzie się na stadionie Miejskim Legii Warszawa. Agenda tego wydarzenia jest tak bogata, że ciężko wymienić wszystko :) - oprawę muzyczną zapewni koncert Fukaja, panele tematyczne, scena inspiracji, scena wiedzy i możliwości oraz wiele scen eksperckich. Życzę Wam świetnej zabawy - zasłużyliście. Opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawował Krzysztof Chylarecki.
Dnia 30 kwietnia 2026 r. dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Logistycznych w Inowrocławiu Artur Nalewajski wręczył dyplomy i ufundował nagrody dla laureatek Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „TĘCZA”.
Wyróżnienia zdobyły uczennice Technikum Reklamy: Nikola Suchomska z klasy III E i Nikola Szyfer z klasy IV E. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
27 kwietnia uczniowie różnych klas naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w niezwykle udanej wycieczce do Berlina. Był to czas pełen wrażeń, nowych doświadczeń oraz wspólnego odkrywania jednego z najciekawszych europejskich miast.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele znanych i ważnych miejsc, takich jak: Brama Brandenburska, Reichstag, pozostałości Muru Berlińskiego, Fernsehturm - wieżę telewizyjną, dawne przejście graniczne Checkpoint Charlie. Program wycieczki był bardzo bogaty, dzięki czemu uczestnicy poznali zarówno historię, jaki i współczesne oblicze stolicy Niemiec.
Wycieczka przebiegła w świetnej atmosferze - nie zabrakło uśmiechu, integracji oraz wielu ciekawych rozmów. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wspomnień i nowych wiadomości.
To był wyjątkowy wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dziękujemy opiekunom: Pani Dorocie Jankowskiej, Pani Joannie Sikorskiej, Pani Joannie Jankowskiej i Panu Andrzejowi Tokarskiemu za troskę, organizację i wspólnie spędzony czas.
Foto…[TUTAJ]
W piątek, 24 kwietnia kolejni absolwenci opuścili mury Ekonoma. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W obecności Wicestarosty Inowrocławskiego, Pana Henryka Procka, dyrekcji, nauczycieli i zaproszonych rodziców maturzyści odebrali świadectwa i wyróżnienia za swoje osiągnięcia w czasie trwania nauki. Dyplomy na ręce maturzystów złożone zostały również w podziękowaniu za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach czy aktywność i współorganizowanie imprez szkolnych. Młodzież maturalna złożyła również uroczyste ślubowanie, które zobowiązało ich m.in. do wiernego strzeżenia honoru szkoły oraz rozsławiania jej imienia dalszą pracą i nauką. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
Drogim Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym, zawodowym oraz spełnienia marzeń w przyszłym dorosłym życiu. Trzymamy kciuki za trafny wybór dalszej drogi zawodowej.
Foto…[TUTAJ]
23 marca w Ekonomie obchodzono Światowy Dzień Wody. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć film o wodzie, który był wyświetlany na holu szkolnym, jak również podczas lekcji geografii i biologii. Obejrzeli również wystawę plakatową „Nie tylko suche fakty” z materiałów edukacyjnych PAH, pracowali w grupach podczas lekcji uzupełniając karty pracy, udostępnione przez PAH, mieli również możliwość rozwiązać quiz wodny „Powody dla wody”. Był to również dzień, w którym wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych na niebiesko. W ramach obchodów Dnia Wody zorganizowany został również szkolny konkurs fotograficzny „Świat wodą malowany”, którego podsumowanie odbyło się 22 kwietnia. Był to również dzień, w którym wielu uczniów przyszło do szkoły ubranych na niebiesko. Akcja została zorganizowana przez p. Patrycję Koczorowską oraz p. Beatę Kmieć w ramach akcji Światowy Dzień Wody z PAH.
Wyniki konkursu fotograficznego „Świat wodą malowany”:
I miejsce Zuzanna Woźniak – klasa 5 a,
II miejsce Adrian Marciniak – klasa 1 d,
III miejsce Iga Florczak – klasa 1 c.
Gratulujemy. Foto…[TUTAJ]
Uczniowie kierunku technik handlowiec świętowali Dzień Handlowca, który upłynął pod znakiem rywalizacji, dobrej zabawy i kreatywnych wyzwań. W programie znalazły się konkursy sprawdzające wiedzę handlową, umiejętności sprzedażowe oraz pracę zespołową. Atmosfera była pełna energii, a uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 5E, zdobywając tytuł najlepszej drużyny tegorocznej edycji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólne świętowanie!


17 kwietnia br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. W zmaganiach wzięło udział 269 uczniów z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowały:
- Nikola Pawlak – klasa 3a,
- Julia Adamska – klasa 4a,
- Marta Ślizanowska – klasa 4a,
- Oliwia Woźniak – klasa 4a.
Uczennice wykazały się dużą wiedzą z zakresu podatków i uzyskały tytuł finalisty konkursu. Serdecznie gratulujemy finalistkom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy, umiejętności oraz pasji.
Uczennice do konkursu przygotowała p. Monika Giętkowska.
Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.