gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2013/2014


PIĘKNO NAGRODZONE - WERNISAŻ

Dnia 13 czerwca o godz.11.00 odbył się Wernisaż V edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. W gościnnych murach Młodzieżowego Domu Kultury „Pszczółka” w Inowrocławiu zaprezentowane zostały nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane  do ekspozycji fotografie. Wernisaż uświetniły swoją obecnością - Sekretarz Powiatu Inowrocławskiego Pani Aleksandra Szubarga-Dworek, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Pan Józef Ratajczak i Dyrektor ZSP nr 4 w Inowrocławiu Pan Artur Nalewajski. Na wstępie uczestnicy wernisażu wysłuchali utworu na akordeon – „Rosyjskie melodie ludowe” A.Surkowa w wykonaniu ucznia ZSP nr 4 Krzysztofa Skonieczki. Następnie uczennica ZSP nr 4 Natalia Jakubowska zaśpiewała piosenkę „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko. Słowo wstępne dla przybyłych powiedział Pan Naczelnik Józef Ratajczak. Podkreślił walory jakie autorzy zdjęć akcentowali, wpływ koloru, światła i kompozycji na uzyskanie ciekawych zdjęć prezentujących malownicze krajobrazy naszego regionu. Zdjęcia powstawały w okresie od stycznia do maja, w kadrze zapisano krajobrazy zimowe i wiosenne. Po odczytaniu protokołu jury dokonano wręczenia nagród i wyróżnień. Nagrody dla uczestników ufundował Pan Tadeusz Majewski Starosta Inowrocławski. Starostwo przygotowało także podziękowania dla opiekunów, którzy przyczynili się do powstania zdjęć wychodząc z uczniami w plener lub pomagając dokonać wyboru. Tradycyjnie na zakończenie wykonano zdjęcie wszystkich uczestników wernisażu 2014 r.

Foto... [TUTAJ]


FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ

W dniach 5 – 6 czerwca 2014 r. w Łodzi odbył się ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Tegoroczna  już IV edycja przebiegała pod hasłem „О спорт! Ты радость! О спорт! Ты – мир! ...» (Pierre de Coubertin).

Naszą szkołę reprezentowali Agata Worek i Radosław Antos. Stworzyli duet wykonując wspólnie piosenkę zespołu KINO „Кукушка”. Nasi reprezentanci znaleźli się wśród 110 wykonawców zakwalifikowanych do występów konkursowych.

Agata i Radek pięknie się prezentowali na profesjonalnej scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Za swoje wykonanie otrzymali gromkie brawa. Czas wolny spędzali wspólnie z innymi uczestnikami konkursu.

Agata i Radek są już po egzaminach maturalnych i zawodowych. Życzymy uzyskania jak najwyższych wyników oraz dalszych sukcesów w nauce.

Foto... [TUTAJ]


WOLONTARIAT

Grupa dziesięciu uczniów naszej szkoły przez cały rok szkolny uczyła dzieci przedszkolne z Przedszkola nr 20 ”Kujawskie Dzieci” języka angielskiego. Młodzież systematycznie, raz w tygodniu przez cały rok szkolny, prowadziła  z maluchami zajęcia, które odbywały się w formie zabawy. Nasi uczniowie zjednali sobie przychylność przedszkolaków, zawsze byli chętnie witani przez grono nauczycielskie  i oczekiwani przez milusińskich.

Wielkim orędownikiem wolontariatu był Papież Jan Paweł II, toteż naszym wolontariuszom w ich pracy przyświecały Jego słowa „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest;    nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Do grona wolontariuszy należą następujący uczniowie:

z klasy II g Technikum: Katarzyna Brocka, Natalia Miklas, Klaudia Nowak, Patrycja Sołowska,

z klasy III b Technikum: Łukasz Pomieciński, Krystian Wodniak,

z klasy III d Technikum: Natalia Siwińska, Natalia Wajchert,

z klasy III g Technikum: Mirosław Białas, Krzysztof Jaśkowiak .

Opiekunami wolontariatu są pp.: pedagog  szkolny Elżbieta  Tomaszewska i nauczyciel języka angielskiego Katarzyna Laskowska.

Foto... [TUTAJ]


WYRECYTOWANY SUKCES

Dnia 5 czerwca 2014 r. uczennice naszej szkoły Izabela Żyłkowska i Marta Więzowska  z klasy IIIa wzięły udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Spotkanie z literaturą rosyjską”.

Każda z dziewcząt prezentowała wiersz w języku rosyjskim oraz fragment prozy rosyjskiej w tłumaczeniu na język polski. Izabela Żyłkowska zajęła drugie miejsce, Marta Więzowska  trzecie.

Dziewczęta otrzymały dyplomy oraz nagrody. Iza i Marta przygotowały się do konkursu pod kierunkiem p. Danuty Lewandowskiej-Biskup.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Foto... [TUTAJ]


II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O PARKACH NARODOWYCH

26 maja 2014 w związku ze 105 rocznicą utworzenia w Szwecji pierwszego w Europie parku narodowego odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych w Polsce. Uczniowie w kwietniu i maju przygotowywali albumy i prezentacje multimedialne o tematyce  gatunków zagrożonych wyginięciem, wymarłych w Polsce, chronionych w Polsce oraz o ochronie ekosystemów w parkach krajobrazowych i parkach narodowych. Tematyka konkursu dotyczyła położenia parków, historii, chronionych ekosystemów i gatunków. Test rozwiązywało 18 uczniów z klas I a (5), I c(8), I g(3), III g(2). Największą wiedzą wykazali się:  Natalia Stek z Ic, Agnieszka Lichwała z Ia i Artur Tarczyński z Ig. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunkami merytorycznymi uczniów były p. Patrycja Koczorowska i p. Ewa Panert-Strzelczyk.

Foto... [TUTAJ]


POWIATOWY KRAJOBRAZ W KADRZE Z AKCENTEM NA KOLOR,
ŚWIATŁO I KOMPOZYCJĘ

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „EKONOM” w Inowrocławiu był organizatorem V edycji  Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego ” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na konkurs w kategorii szkoły ponadgimnazjalne wpłynęły 92 fotografie, format A4 z 7 placówek oświatowych natomiast w kategorii szkoły gimnazjalne nadeszło 87 fotografii, format A4 z 9 placówek oświatowych powiatu inowrocławskiego. Jury w składzie: przewodniczący Jacek Pękal - artysta fotografik, członkowie: Weronika Woźniak - fotograf i Roman Kaczmarek - artysta plastyk dokonało przeglądu i oceny prac konkursowych. Jury wytypowało listę osób nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę. Wernisaż prac pokonkursowych zaplanowano na 13 czerwca 2014 r. godz. 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu.

Kategoria – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 

I NAGRODA – Sebastian Domański , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Inowrocławiu,

II NAGRODA – Angelika Budna,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu,

III NAGRODA – Marta Banachowska,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach.

Wyróżnienia:

Kamil Kędzierski,  Szkoły Ponadgimnazjalne w Inowrocławiu,

Kornel Niezborała, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu,

Paulina Kubiak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu,

Karolina Zachwieja  III Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu,

Patrycja Rurak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Inowrocławiu.

NAGRODA DYREKTORA ZSP nr 4 Artura Nalewajskiego – Dagmara Sypniewska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu.

 

Kategoria – SZKOŁY GIMNAZJALNE

 

I NAGRODA – Magdalena Dalewska, Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu,

II NAGRODA – Sandra Stefańska,  Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu,

III NAGRODA – Wiktoria Szymańska, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich.

 

Wyróżnienia:

 

Magdalena Stefańska, Gimnazjum Dwujęzyczne przy I LO w Inowrocławiu,

Natalia Krzyżańska, Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy,

Jolanta Krupińska, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich,

Dominika Szustka, Gimnazjum w Żalinowie,

Katarzyna Polakowska, Gimnazjum nr 3 w Bachorcach.

Foto... [TUTAJ]


PLENER Z DOMINANTĄ W SOLANKACH

Dnia 19 maja 2014 r. uczniowie kształcący się w zawodzie Technikum Organizacji Reklamy uczestniczyli w plenerze malarskim na terenie Solanek.

Organizatorem pleneru był Roman Kaczmarek nauczyciel przedmiotu „Rysunek i liternictwo”

Uczniowie przed wyjściem w plener ugruntowali sobie zasady rysunku i malarstwa w plenerze.

Jak przystało na prace plenerowe uczniowie pracowali na sztalugach. Zadaniem uczestników było określenie cech miejsca. Bardzo ważne było zastosowanie w pracach zasad perspektywy zbieżnej i perspektywy barwnej, a także kompozycji z dominantą. Powstawały prace rysunkowe wykonane za pomocą ołówka, a także prace malarskie wykonane farbami. W rysunku powstały prace z akcentem na kontur lub prace trójwymiarowe ze światłocieniem. W pracach malarskich wykorzystano technikę akwarelową pozwalającą na uzyskanie efektów laserunku. Motywem prac były okolice stawku i Tężnie. Prace uczniów wzbudziły zainteresowanie kuracjuszy i mieszkańców Inowrocławia. Nad przebiegiem pleneru czuwały nauczycielki: Urszula Barczykowska i Paulina Pietrzak-Stocka.

Technik Organizacji Reklamy pozwala na zdobycie zawodu, który umożliwi podjęcie pracy w agencjach reklamowych, organizowania i prowadzenia kampanii reklamowych oraz do  działalności gospodarczej w zakresie reklamy. Szkoła zaprasza uczniów ze szkół gimnazjalnych do korzystania z oferty i odwiedzenia strony szkoły – www.ekonom-ino.pl

Foto... [TUTAJ]


"PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS - KROKIEM DO SUKCESU"

Dnia 7 kwietnia br. odbył się w naszej szkole finał konkursu dla gimnazjalistów  "Przedsiębiorczość i WOS - krokiem do sukcesu". Brali w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Zwycięzcami zostali: Józefina Bętkowska - Gimnazjum nr 3, Dawid Stopiński -Gimnazjum nr 3, Magdalena Tadzik - Gimnazjum nr 1.

Foto... [TUTAJ]


XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Bydgoszczy i sąsiednich powiatów oraz innych szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Celami konkursu było:

* rozwijanie zainteresowania przedsiębiorczością wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych;

* motywowanie uczniów do samodzielnego podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej po ukończeniu szkoły.

Eliminacje szkolne, w których brało udział 11 uczniów,  odbyły się w szkołach 21 marca 2014 r.- uczniowie rozwiązywali test konkursowy. Etap szkolny prowadził do wyłonienia trzyosobowych zespołów, reprezentujących szkołę.

W etapie międzyszkolnym (finałowym) uczestnicy rozwiązywali zadania w trzyosobowych zespołach, reprezentujących szkołę. Do tego etapu zakwalifikowali się: Jakub Karpiński, Aleksandra Patyk, Jakub Wieczorek. Etap międzyszkolny odbył się 11 kwietnia 2014 r, w siedzibie CENTRUM PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Bydgoszczy.

Zespoły wykonywały zadania praktyczne oraz rozwiązywały quiz pytań teoretycznych z zakresu przedsiębiorczości. Przedstawiały również przygotowane wcześniej prezentacje tematyczne pod hasłem „Dobry pomysł na e-biznes” – nasi uczniowie zaproponowali Sklep internetowy „FOR KIDS, prowadzący sprzedaż artykułów dla dzieci. Nasz zespół z ZSP nr 4 w Inowrocławiu zajął II miejsce i otrzymał cenne nagrody oraz dyplomy.

Opiekun: A. Dopierała

Foto... [TUTAJ]


UCZNIOWIE EKONOMIKA NA PLANIE SERIALU TVP

Praca operatorów kamer, głosu i światła. Gra aktorów i kulisy produkcji. Te wszystkie tajniki poznali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu podczas wycieczki na plan serialu „Słodkie życie” w Telewizji Polskiej w Warszawie. Uczniowie  mieli okazję uczestniczyć w nagrywaniu kolejnego odcinka sitcomu. „Słodkie życie” to polski serial komediowy w reżyserii Mirosława Borka. Akcja rozgrywa się w cukierni zwanej „Słodkie życie”. Opowiada o perypetiach właścicieli cukierni, borykającymi się z rozmaitymi problemami dnia codziennego. W główne role wcielają się członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz znani aktorzy, którzy dostarczyli uczniom z Inowrocławia sporej dawki rozrywki i dobrego humoru.

Serial kręcony jest przed pełną widownią. Uczniowie mieli dzięki temu możliwość obserwowania nagrywania kolejnych scen, pracy operatorów kamer,  światła i gry aktorskiej. Była to praktyczna lekcja dla przyszłych techników organizacji reklamy. Na koniec uczniowie na planie serialu, w scenerii cukierni rozmawiali  z aktorami i robili sobie   pamiątkowe zdjęcia.

Foto... [TUTAJ]


KLASY MATURALNE OPUSZCZAJĄ MURY EKONOMIKA

Dnia 25 kwietnia społeczność Ekonomika pożegnała kolejnych absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się o godz.9.00 w sali gimnastycznej. Część artystyczną zatytułowano „Każde pokolenie ma własny czas” Po zakończonym montażu słowno-muzycznego głos zabrał dyrektor szkoły Artur Nalewajski. oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Pałasz. Następnie rozpoczęto część oficjalną, podczas której absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, rozdano świadectwa i nagrody oraz wykonano pamiątkowe klasowe zdjęcia. Najlepsi absolwenci – Adam Olszewski (średnia ocen 5,38) kl IV a TE, Radosław Antos (średnia ocen 5,08) kl IV b TE, Katarzyna Kunikowska (średnia ocen 5,25) kl IV a TE i Agnieszka Bartoszak (średnia ocen 5,08) kl IV b TE otrzymali upominki, specjalne gratulacje i podziękowania od dyrektora szkoły. Duża część młodzieży otrzymała także certyfikaty ukończenia zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Twoja wiedza-Twoja przyszłość” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie” , Działanie 9.2 „Podniesienie aktywności i jakości szkolnictwa zawodowego”. W szkole gościliśmy także rodziców uczniów klas IV, którzy otrzymali, z rąk dyrekcji listy pochwalne. Nie zabrakło oczywiście także kwiatów, słów podziękowania i łez wzruszenia.

Uroczystość przygotowała młodzież szkolna pod kierunkiem D. Lewandowskiej Biskup, H. Kaczmarek i P. Pietrzak Stockiej oraz wychowawcy klas III wraz ze swoimi uczniami.

Foto... [TUTAJ]


ŚWIĘTA ŚWIĘTA...

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.

Kiermasz przygotowała młodzież z klas 1c i 2d pod kierunkiem p. Danuty Lewandowskiej-Biskup.

Foto... [TUTAJ]


KONKURS NA JAJO A'LA FABERGE

W naszej szkole odbył się konkurs na jajko a'la Faberge. Organizatorem konkursu była p. Danuta Lewandowska-Biskup.  Konkurs polegał na wykonaniu jajka w stylu Faberge.

Na konkurs wpłynęło 40 przepięknych jajek a'la Faberge. Prace zachwyciły wszystkich, którzy je oglądali. Pomysły i wykonanie – wspaniałe.

Jury miało problem z wyborem najciekawszych prac. Ostatecznie nagrodzono:

Justynę Simińską z klasy 1d

Weronikę Stodólską z klasy 1a

Margaritę  Wikarską z klasy 1a

Agatę Kołodziejczyk z klasy 1g

Agatę Worek z klasy 4b.

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Szkolne PWN.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Dnia 7 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Bydgoskim Dyktandzie Języka Rosyjskiego 2014”.

Konkurs odbył się w gmachu Biblioteki Głównej UKW. Dyktando zostało zorganizowane przez UKW w Bydgoszczy przy współpracy Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego w Kaliningradzie. Naszą szkołę reprezentowali: Iga Górska z klasy 1g, Paweł Radaszewski z klasy 1g, Marta Kaczmarek z klasy 3g, Daria Stogińska z klasy 3g, Izabela Żyłkowska z klasy 3a. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Danuty Lewandowskiej-Biskup.

Spośród 85 uczestników wyróżniono i nagrodzono 5 osób. W gronie najlepszych znalazła się Izabela Żyłkowska. Gratulujemy sukcesu!

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowoczesną bibliotekę uniwersytecką. Mogli również obejrzeć prezentację o Moskwie i Kaliningradzie przygotowana przez studentów.

Foto... [TUTAJ]


IV FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

Samorząd naszej szkoły uczestniczył w IV Forum SamorządówUczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Inowrocławskiego pt. „JESTEM PATRIOTĄ". Forum odbyło się w ZSP nr 5 im. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu.

Foto... [TUTAJ]


DRZWI OTWARTE

W dniu 22 marca 2014 r. od godz. 9:00 do 12:00 zaprosiliśmy uczniów szkól gimnazjalnych do zwiedzania szkoły i poznania kierunków kształcenia. Uczniowie mogą wybrać naukę na kierunku technik ekonomista, technik logistyk, technik handlowiec, technik organizacji reklamy i w Szkole Zawodowej jako sprzedawca. W salach lekcyjnych przygotowano informacje na temat kształcenia. Prezentacje kierunków prowadzili nauczyciele Ekonoma były także tablice informacyjne, ulotki i plakaty. Drzwi Otwarte cieszyły się dużym zaintersowaniem gimnazjalistów.

Foto... [TUTAJ]


KONKURS WIEDZY O ROSJI

Dnia 22 marca 2014 r. w ramach „Drzwi Otwartych” dla gimnazjalistów odbył się KONKURS WIEDZY O ROSJI.

Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące życia codziennego Rosjan, tradycji, kultury Rosji oraz wiedzy geograficznej.

Najlepsze odpowiadały: Patrycja Polanisz, Weronika Lewandowska, Klaudia Arent  wszystkie z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.

Gratulujemy! Dziewczęta otrzymały drobne upominki.


DZIEŃ ŚW. PATRYKA, PATRONA IRLANDII

17 marca w naszej szkole obchodzony był dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy zorganizowane przez p. Patrycję Koczorowską oraz p. Katarzynę Laskowską. W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Irlandii zwyciężyła Agnieszka Lichwała z klasy I a. Drugie miejsce zajął Adam Olszewski, uczeń klasy IV a, a trzecie Kinga Pałasz oraz Radosław Pestka z klasy I c. W Konkursie na Plakat o Irlandii zwyciężyła Kinga Łyszczarz, a kolejne miejsca zajęły Agnieszka Lichwała oraz Jagoda Augustyniak, uczennice klasy I a. Zwycięzcom gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


"EKO-PLANETA"

6 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”. Jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą Konkursu jest :

- upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego,

- aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć,

- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Test konkursowy składał się z dwóch części: pytań m.in. z zakresu znajomości podstawowych pojęć związanych z ekologią,  parków narodowych Polski i Europy oraz części opisowej, w której uczestnicy musieli wskazać jakie są sposoby ochrony wód. W konkursie wzięło udział 6 uczennic: Joanna Braun z klasy III b, Milena Kubiak, Agata Lewicka, Kinga Pałasz, Angelika Orczyk, Kamila Pawłowska – wszystkie z klasy I c.

Szkolnym organizatorem Konkursu „Eko-Planeta” była mgr Patrycja Koczorowska.


"ODDAJ KREW - URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE"

Dnia 4 marca 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. odbyła się akcja „Oddaj krew – uratuj czyjeś życie”. Młodzież naszej szkoły łącznie oddała 14 litrów krwi i otrzymała legitymację Honorowego Dawcy Krwi. Opiekunami akcji były: mgr Anna Ziernicka, mgr Hanna Kaczmarek, mgr Elżbieta Tomaszewska.

Foto... [TUTAJ]


"DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO"

Dnia 25 lutego 2014 w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Dyktando Języka Rosyjskiego”. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Danuta Lewandowska-Biskup.

Mistrzami ortografii rosyjskiej zostali: Izabela Żyłkowska z kl. 3a, Daria Stogińska z kl. 3g, Marta Kaczmarek z kl. 3g, Iga Górska z kl. 1g, Paweł Radaszewski z kl. 1g.

Wszyscy będą reprezentować szkołę w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbędzie się w UKW w Bydgoszczy.

Gratulujemy! Życzymy powodzenia!


PUCHAR REKTORA PWSZ WE WŁOCŁAWKU

Dnia 18 III 2014r. młodzież naszej szkoły brała udział w zawodach na ergometrze wioślarskim i w duathlonie (800m bieg, 4200m rowerem, 400m bieg) z okazji VI Dnia Olimpijczyka we Włocławku. Organizatorem tej imprezy była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

W Mistrzostwach w Ergometrze o Puchar Rektora PWSZ we Włocławku kategoria: open, Dominika Wojtysiak  kl.1d zajęła I miejsce, Karolina Iglewska kl. 1a zajęła II miejsce.

W duathlonie (800m bieg, 4200m rowerem, 400m bieg) kategoria: ,,Szkoły Ponadgimnazjalne” Karol Witoń kl.1a zajął III miejsce, Weronika Włodowska kl 2d zajęła III miejsce.

Opiekunami byli: Małgorzata Kieliszczyk-Piernik, Marcin Budner, Hubert Dobrzański.

Foto... [TUTAJ]


XIX TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

5 marca 2014r. odbyły się eliminacje okręgowe XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich. Nasi uczniowie - Radosław Antos i Jakub Górny brali udział w zawodach okręgowych  w Poznaniu.

17 marca 2014r. ogłoszono wyniki zawodów okręgowych. Do zawodów centralnych zakwalifikowano 66 osób, które zostały wyłonione spośród 407 uczniów, którzy rywalizowali w 17 okręgach. W gronie finalistów znalazł się nasz uczeń Radosław Antos.

Zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, Radek jako finalista Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich jest zwolniony z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy!

Zawody centralne odbędą się w dniach 3-4 kwietnia 2014r. Organizatorem finału XIX Turnieju WiUHM jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Naszemu Finaliście życzymy powodzenia!


KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w koszykówce chłopców. Szkoły rywalizowały ze sobą od października do marca systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. 10 III 2014r. zostały wręczone przez pana Starostę T. Majewskiego dyplomy, medale i puchary, a najlepsi zawodnicy otrzymali nagrodę rzeczową.

Ekonomik  zajął III miejsce i tym miejscem zakwalifikował się do województwa. Reprezentacja szkoły to: Mateusz Szadłowski IIIg, Daniel Kozłowski IIIg, Patryk Bolewski IIId, Daniel Dziergwa IIIb, Hubert Mocny IIIb, Marcin Bonik Ig, Cezary Kłos Ig, Karol Witoń Ia, Artur Lewandowski Ia. Opiekunowie drużyny: p. Hubert Dobrzański, Małgorzata Kieliszczyk-Piernik.


TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
HANDLOWO - MENEDŻERSKICH

Nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich. 18.12.2013 r. odbył się etap szkolny turnieju, do którego przystąpiło 21 uczniów. Komisja szkolna Turnieju w składzie: p. M. Niewiadomska, p. U. Barczykowska, p. M. Szłyk wyłoniła spośród uczestników 2 uczniów, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów i będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym w Poznaniu w dniu 05.03.2014 r. Są to uczniowie: z kl. IV a: Jakub Górny i z kl. IV b Radosław Antos. Zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, laureaci i finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczniom zakwalifikowanym do etapu okręgowego życzymy powodzenia!


SZKOLNE KONKURSY POLONISTYCZNE Z OKAZJI
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2013 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, zwany też MIĘDZYNARODOWYM DNIEM DZIEDZICTWA JĘZYKOWEGO.

Jak co roku pragnęliśmy zaakcentować rangę języka ojczystego w naszej szkole, w tym celu wyemitowaliśmy  audycję w szkolnym radiowęźle na temat genezy święta, znaczenia polszczyzny oraz zagrożeń wynikających ze stosowania zapożyczeń i szablonów językowych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w II edycji konkursu „Mistrz języka ojczystego”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Laureatami zostali Agata Lewicka I c, Łukasz Grobelski IV g, Sandra Kmieć III g, Angelika Orczyk Ic, Artur Lewandowski Ia i Bartłomiej Lewandowski III g. Ogłoszona została również lista finalistów. W tym dniu na drzwiach sal lekcyjnych zostały rozwieszone kolorowe kartki z cytatami z różnych utworów polskich pisarzy. Na korytarzach uczniowie przygotowali plakaty informujące o święcie. Z radiowęzła płynęły tylko utwory polskich wykonawców, które wprowadzały w klimat tego święta.

Został  również ogłoszony konkurs przez redakcję gazetki „Szkolny Odlot”, zwycięzcą została klasa Ia

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został zorganizowany przez nauczycielki j. polskiego mgr Aleksandrę Sałaj i mgr Joannę Sikorską

Foto... [TUTAJ]


WALENTYNKI

Dnia 17 lutego, z okazji Walentynek w naszej szkole została zorganizowana RANDKA W CIEMNO. Choć nie było wielu zwolenników tego typu zabaw, to znalazły się osoby odważne i chętne do uczestnictwa i poznania nowych osób. Uczniowie losowali pytania, które musieli zadawać drugiej osobie. W ten sposób poznawali swoje poglądy na dany temat. Po kilku minutach zmieniali partnera i poznawali kolejną osobę. Dodatkowo przed feriami zebrane zostały listy miłosne, które uczniowie chcieli przekazać swym obiektom westchnień. Nasze Amorki sprawnie ustrzeliły te osoby i przekazały walentynki.

Foto... [TUTAJ]


WYSTĘP UCZNIÓW "EKONOMA" NA BALU KARNAWAŁOWYM

Dnia 31 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu odbyła się zabawa karnawałowa. Dla uświetnienia tego balu grupa taneczna oraz gimnastyczna z naszej szkoły wystąpiła dla klas 0-VI. Dzieci wspaniale bawiły się podczas występów, były zadowolone i nagrodziły nas owacjami. Za wspaniałą choreografię taneczną możemy podziękować p. Annie Ziernickiej, a za program artystyczny p. Hubertowi Dobrzańskiemu i p. Marcinowi Budnerowi.

Foto... [TUTAJ]


V EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU
"MALOWNICZE KRAJOBRAZY POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO"

Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii z motywem regionalnego krajobrazu w białej zimowej szacie lub w radosnych kolorach wiosny. Prace mogą przedstawiać różne fragmenty powiatowego pejzażu.

Szegóły regulaminu konkursu... [TUTAJ]


LAUREACI KONKURSU CZYTELNICZEGO WIEDŻMIN

Dnia 13 grudnia 2013 roku w Filii nr 4 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się finał konkursu ze znajomości opowiadań Andrzeja Sapkowskiego zawartych w tomach „Miecz przeznaczenia” i „Ostatnie życzenie” , które są wprowadzeniem do kultowej serii książek o przygodach Wiedźmina Geralta.

Tydzień wcześniej (06.12.2013) odbyły się eliminacje do konkursu, w których wzięło udział 30 uczestników. Natomiast do finału przeszło sześć osób. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą, gdyż pytania nie były łatwe. Uczniowie klasy IVg zostali laureatami, Robert Nowak zajął II miejsce i Paweł Zawada III miejsce. Na zdjęciu uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego mgr Aleksandrą Sałaj.


OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

13 stycznia br. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody.

Cele Olimpiady:

• kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego,

• budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,

• wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, krajobrazu oraz warunków życia ludzi,

• popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska, zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

Tematyka Olimpiady obejmuje wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii, fizyki.

W szkolnych eliminacjach Olimpiady brało udział 12 uczniów z klas trzecich.

Szkolny etap Olimpiady przeprowadziły: p. Ewa Panert-Strzelczyk i p. Patrycja Koczorowska.

Foto... [TUTAJ]


NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI ŚWIĄTECZNE

W grudniu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs językowo – plastyczny „Świąteczna pocztówka z Rosji”. Konkurs zorganizowała p. Danuta Lewandowska-Biskup. W konkursie wzięli udział uczniowie uczący się języka rosyjskiego. U uczniowie wykazali się talentem plastycznym oraz umiejętnościami językowymi (życzenia w języku rosyjskim).

Najciekawsze prace wykonały:

Jolanta Mikulska z klasy IVb

Aleksandra Woźniak z klasy IIIg

Marta Krupińska z klasy IIIa

Paula Wyrwińska z klasy IVb.

Dziewczęta otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Dnia 20 grudnia, czyli ostatniego dnia zajęć lekcyjnych w naszej szkole zorganizowano przedstawienie wigilijne. Śpiew kolęd był przeplatany poetyckimi fragmentami teksów, a tło muzyczne stanowiły gitary, pianino oraz trąbka, na których grali nasi uczniowie. Istotą przedstawienia było odnalezienie sensu Świąt Bożego Narodzenia. Montaż słowno-muzyczny „Hej kolęda, kolęda” przygotowany został przez młodzież Ekonomika. Opiekę na całością sprawowały D. Lewandowska-Biskup, P. Pietrzak-Stocka oraz H. Kaczmarek.

Foto... [TUTAJ]


Marcin Dernoga - UCZEŃ Z PASJĄ O SOBIE...

W dniach 21-28 grudnia 2013 roku w Mirepoix-Sur-Tarn (Francja), odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów  i Mistrzostwa Świata Juniorów w grze błyskawicznej w warcabach 100-polowych, w których miałem zaszczyt reprezentować nasz kraj. Ta odmiana warcabów jest mniej powszechna  na świecie w odróżnieniu od odmiany 64-polowej, którą można kupić w każdym sklepie z zabawkami. Jednak w Polsce większa ilość osób gra w warcaby 100-polowe (zwane też międzynarodowymi), w których jest więcej możliwości debiutowych, kombinacyjnych, więcej  elementów strategicznych i moim zdaniem gra jest bardziej ciekawa.

Były to już moje trzecie Mistrzostwa Świata, w ubiegłorocznych mimo większych oczekiwań zająłem 28 miejsce w grze na długi czas (1h 20min + 1 min dodawana po każdym ruchu), gdzie jako ciekawostkę mogę podać fakt, że partie na ten czas potrafią trwać od 5 do 6 godzin, jak i 19 miejsce w grze błyskawicznej (5 min + 3s). W obu turniejach występowało 38 zawodników z różnych krajów np. Holandii, Rosji, Chin, Surinamu, Mongolii. Do swoich osiągnieć w 2013 roku mogę dołączyć:  1 m-ce na Mistrzostwach Polski Juniorów na długi czas (w tym przypadku 1h 30min), 1 m-ce na Mistrzostwach Polski Juniorów w grze błyskawicznej (5min), 1 m-ce na  Drużynowych Mistrzostwach  Polski Juniorów, 9 m-ce na Mistrzostwach Europy Juniorów na długi czas, 14 m-ce na Mistrzostwach Europy Juniorów w grze błyskawicznej.


ZBIÓRKA DLA TOWARZYSTWA POMOCY im. św. ALBERTA

Młodzież szkoły przeprowadziła zbiórkę rzeczową środków czystości na rzecz bezdomnych mężczyzn przebywających w schronisku Towarzystwa Pomocy  im. św. Alberta w Inowrocławiu. Szczególnie aktywnie w akcję włączyły się klasy Ia i Ic Technikum. 6 grudnia (Mikołajki) uczniowie klasy Ic przeprowadzili w szkole sprzedaż ciasta, a zebrane  pieniądze przeznaczyli na zakup środków czystości. Zbiórkę wspomogli także uczniowie klasy IIIa Technikum  i IIa Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zebrane środki zostały przekazane przez uczniów w dniu 17 grudnia pracownikowi Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta.  Koordynatorem prowadzonej akcji był pedagog szkolny – Elżbieta Tomaszewska, która bardzo dziękuje uczniom za zrozumienie i bezinteresowność.

Foto... [TUTAJ]


ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIECIE

W grudniu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą sposobów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w różnych państwach świata. Konkurs zorganizowały: Katarzyna Laskowska – nauczyciel języka angielskiego i Patrycja Koczorowska – nauczyciel geografii. Prace konkursowe musiały być wykonane w języku polskim i angielskim. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 20 grudnia podczas szkolnych jasełek.

Pierwsze miejsce zajęła Kamila Pawłowska – klasa I c, praca [TUTAJ]

Drugie miejsce – Agnieszka Lichwała – klasa I a, praca [TUTAJ]

Trzecie miejsce – Agata Królikowska – klasa III a, praca [TUTAJ]

Gratulujemy!


PRZEDŚWIĄTECZNA WYCIECZKA KLASY Ia DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH I MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO
W GNIEŹNIE

Dnia 18 grudnia 2013 roku uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Aleksandrą Sałaj i dwoma nauczycielkami Joanną Sikorską i Elżbietą Łaszkiewicz pojechali do fabryki ozdób choinkowych w Gnieźnie. Praca w fabryce jest oparta na wieloletniej tradycji. Na samym początku udaliśmy się do miejsca zwanego „dmuchalnią”, gdzie bombkom nadaje się różne kształty i rozmiary. Kolejnym miejsce, które zobaczyliśmy to „srebrzalnia”. W tym pomieszczeniu bombkom nadaje się srebrną barwę za pomocą azotanu srebra, a następnie nadawane są już różne kolory Kolejne miejsce jest najważniejsze, tam ozdabiane, ręcznie malowane są  wszystkie bombki. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. W sklepie można już było kupić bombki o różnej kolorystyce i przeróżnej wielkości. Po wyjściu z fabryki udaliśmy się do nowoczesnego Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tam obejrzeliśmy trzy filmy 3D o początkach państwa polskiego i zwiedziliśmy wystawy. Filmy przedstawiały jak kształtowało się polskie państwo. Zbiory muzeum były związane z polskim wczesnym średniowieczem (o czym uczymy się na lekcji języka polskiego) oraz z historią Gniezna i okolic. Po wyjściu z muzeum pojechaliśmy do Mcdonalds'a. W autokarze w drodze powrotnej oglądaliśmy bombki, śpiewaliśmy. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu, który mogliśmy przystroić przywiezionymi ozdobami świątecznymi. Ta wycieczka wprowadziła nas tez w klimat wigilii klasowej, która odbyła się 20 grudnia na godzinie wychowawczej.

Foto... [TUTAJ]


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

17 grudnia 2013 roku uczniowie klasy I g i II d uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez nauczyciela języka angielskiego – p. Małgorzatę Knopińską-Dudek oraz nauczyciela geografii – p. Patrycję Koczorowską i odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie. Święta tuż, tuż więc wszystkim udzielił się przedświąteczny klimat. Mimo miło spędzonego czasu, wycieczka miała charakter edukacyjny.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi etapami powstawania bombek:

ETAP I Dmuchanie szkła - w pierwszym etapie można było zapoznać się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła.

ETAP II Srebrzenie - kolejnym etapem zwiedzania fabryki bombek był proces srebrzenia, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.

ETAP III Lakiernia - następnym etapem było zwiedzanie lakierni, gdzie bombki choinkowe nabierają różnych kolorów.

ETAP IV Dekorowanie – jednym z następnych etapów było udanie się do dekoratorni, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombkom wyjątkowy i unikalny wygląd.

ETAP V Sklepik - na zakończenie uczestnicy wycieczki mieli możliwość dokonania zakupu bombek, które z pewnością upiększą niejedną choinkę. Uczniowie kupili przede wszystkim bombki zawierające krótki napis: imię lub konkretną dedykację.

I tak po zwiedzaniu fabryki, w świątecznych nastrojach, wróciliśmy do... rzeczywistości.

Foto... [TUTAJ]


DZIEŃ "CZERWONEJ WSTĄŻECZKI" W EKONOMIE

29 listopada młodzież z klasy II d na znak solidarności z ludźmi chorymi na AIDS i nosicielami wirusa HIV rozdawała na przerwach czerwone wstążeczki – znak solidarności z tymi osobami uznawany na całym świecie. Uczniowie z tej klasy przygotowali również pod kierunkiem p. Patrycji Koczorowskiej gazetki informacyjne dotyczące HIV i AIDS.

Foto... [TUTAJ]


"GEO - PLANETA"

28 listopada już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”. Jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Test konkursowy składał się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata oraz części opisowej, w której uczestnicy musieli wskazać jaki region turystyczny jest według nich najbardziej atrakcyjny.  W konkursie wzięło udział 4 uczniów: Joanna Braun z klasy III b, Katarzyna Bojzan i Jakub Karpiński z klasy III g oraz Michał Kubski z klasy IVa. Szkolnym organizatorem Konkursu „Geo-Planeta” była mgr Patrycja Koczorowska.

Foto... [TUTAJ]


KAMPANIA "REAGUJ NA PRZEMOC"

22 listopada uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą – p. Patrycją Koczorowską wzięli udział  w marszu związanym z propagowaniem ogólno miejskiej kampanią „Reaguj na przemoc”. Inicjatorami akcji byli: Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Komenda Powiatowa Policji. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Inowrocławia, od Hali Widowiskowo-Sportowej do Rynku, rozdając mieszkańcom ulotki na temat przemocy. Było to jedno z kilku wydarzeń w ramach tej kampanii.

27 listopada uczniowie „Ekonoma” wzięli udział w debacie dotyczącej przemocy, która odbyła się w Teatrze Miejskim. Zaprezentowali również swoje umiejętności aktorskie biorąc udział w konkursie na scenkę teatralną ukazującą różne przejawy przemocy. „Grupa teatralna” w składzie: Sebastian Dębowski, Kamil Jarecki, Łukasz Pomieciński, Krystian Wodniak (klasa III b), Michał Pomieciński (klasa I a), Adam Kaczmarek, Arkadiusz Karczewski, Mikołaj Makuch i Bartłomiej Winiarski (klasa II d), pod opieką p. Anny Ziernickiej i p. Patrycji Koczorowskiej, zajęła III miejsce w tym konkursie. Uczniowie zaprezentowali walkę kibiców dwóch nienawidzących się klubów sportowych, jak również pokazali sposób w jaki możnaby zapobiegać tego typu konfliktom.

Kontynuacją akcji „Reaguj na przemoc” był happening zorganizowany w szkole przez uczniów klasy II d i III b połączony z rozdawaniem ulotek informacyjnych na temat przemocy, który odbył się 29 listopada.

Foto... [TUTAJ]


MIKOŁAJKI 2013

Mikołaj dotarł do naszej szkoły mimo ataku zimy. Organizatorami odwiedzin Mikołaja było: Koło Przyjaciół Biblioteki i Koło Miłośników Języka Rosyjskiego. Samorząd Szkolny ustroił żywą choinkę i podwiesił łańcuchy na korytarzu II piętra. Uczniowie I c TOR wykonali plakaty, gwiazdy, śnieżynki i smaczne wypieki. W tej pięknej scenerii  pojawił się Mikołaj ze swoim dworem. Pierwsze kroki skierowali do Dyrektora Artura Nalewajskiego, a następnie udali się do pani Wicedyrektor Anny Zielińskiej. Mikołaj odwiedził nauczycieli i uczniów w salach lekcyjnych rozdając kartki i częstując cukierkami. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia z Mikołajem.

Klimat świąteczny na stałe zagościł w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu. Święta Bożego Narodzenia za pasem.

Foto... [TUTAJ]


KONKURS PLASTYCZNY

W naszej szkole odbył się I etap konkursu plastycznego „Ewangelia w kolorach – świątynie pod kopułą”. Celem konkursu było poznanie kultury i tradycji prawosławia.

Młodzież wykonała prace inspirowane prawosławną architekturą sakralną.

I miejsce zajęła Justyna Sołtysiak z klasy I a

II miejsce Marta Bilicka z klasy IV b

Prace Justyny i Marty wezmą udział w II międzyszkolnym etapie konkursu. Organizatorem i opiekunem etapu szkolnego była pani Danuta Lewandowska-Biskup.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


WERNISAŻ Z BŁYSKIEM PIĘKNA POWIATOWEGO KRAJOBRAZU

Dnia 22 listopada 2013 roku odbył się wernisaż IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze krajobrazy powiatu inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, a nad przebiegiem konkursu nadzór sprawował pan Roman Kaczmarek. W Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu o godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy laureatów konkursu. Wernisaż zaszczycili swoją obecnością :pan Starosta Tadeusz Majewski, pani Wicestarosta Mirosława Kucol, Naczelnik Wydziału Edukacji Józef Ratajczak, Rzecznik Prasowy Marlena Gronowska, Dyrektor MDK Edyta Bartoszak i Dyrektor ZSP nr 4 Artur Nalewajski. Uczestników w klimat artystycznego wydarzenia wprowadził uczeń ZSP nr  4 Krzysztof Skonieczka, który wykonał utwór na akordeon 19. Preludium – Fritza Vernera Reichenbergera. Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły. Następnie głos zabrał pan Starosta, który podkreślił bardzo wysoki poziom fotografii prezentujących powiatowy krajobraz docenił kunszt uczniów i wysokiej klasy aparaty fotograficzne.  Wszystko to jego zdaniem przyczyniło się do  uzyskania tak malowniczych kompozycji. Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Starostę. Dyrektor Artur Nalewajski ufundował i wręczył nagrodę Dyrektora Szkoły. Przygotowano także podziękowania dla nauczycieli opiekunów uczniów. Na zakończenie uczestnicy pozowali do wspólnej fotografii. Godny podkreślenia jest fakt, że jedna z firm wydawniczych z Inowrocławia wyraziła zainteresowanie fotografiami laureatów w celu wydania kalendarza prezentującego krajobraz powiatu inowrocławskiego.

Foto... [TUTAJ]


TANIEC DLA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 19 listopada 2013r. grupa taneczna z naszej szkoły odwiedziła przedszkole „Muzyczna kraina”. Zaprezentowała układy taneczne następnie uczyła dzieci podstawowych kroków. Opiekunem grupy tanecznej była pani Anna Ziernicka, która za przygotowany program otrzymała podziękowanie.

Foto... [TUTAJ]


WIELKI KONKURS Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada br. odbył się Wielki Szkolny Konkurs z okazji Święta Niepodległości, składał się z dwóch części – konkursu wiedzy (obejmującego testy z języka polskiego, historii oraz geografii Polski) i konkursu plastycznego (polegającego na stworzeniu plakatu związanego tematycznie ze Świętem Niepodległości). Do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły przedstawicieli wytypowanych z klas I – III. Konkurs zorganizowały nauczycielki p. Ewa Bauza, p. Elżbieta Łaszkiewicz, p. Patrycja Koczorowska, p. Aleksandra Sałaj, p. Joanna Sikorska.

Wyniki uzyskane przez uczniów przedstawiają się następująco:

Język polski

I miejsce – klasa II d

II miejsce – klasa II g i III g

III miejsce – klasa II a i III a

Historia

I miejsce – klasa III g

II miejsce – klasa II b

III miejsce – klasa I a

Geografia

I miejsce – klasa II d

II miejsce – klasa I a

III miejsce – klasa III b

Plakat

I miejsce – klasa I c

II miejsce – klasa III b

III miejsce – klasa II g

Zwycięskim klasom gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


Bartosz Aleksander LAUREAT KONKURSU
NA OPOWIADANIE FANTASY

W piątek 8 listopada 2013 r. podczas wernisażu wystawy „Upiorna ekspozycja”, w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu rozstrzygnięto i podsumowano konkurs  powiatowy na opowiadanie fantasy „Lustra wyobraźni”. W konkursie wzięły udział trzydzieści dwie prace.

Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Wojciechowska, Łukasz Oliwkowski i Michał Łoniewski przyznała III miejsce Bartoszowi Aleksandrowi, uczniowi  klasy IV ZSP nr 4 w Inowrocławiu. Opiekunem literackim była mgr Aleksandra Sałaj.

Gratulujemy!


NAJWYŻSZA FREKWENCJA

W związku z realizowanym przez szkołę programem poprawy frekwencji klasa III b TE, której wychowawcą jest mgr Anna Ziernicka, w roku szkolnym 2012/2013 uzyskała najwyższą frekwencję w szkole 90,82 %. Nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców było wyjście do pizzerii.


XXVII OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

W dniu 06.11.2013 r. odbyły się zawody szkolne XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W naszej szkole do etapu szkolnego przystąpiło 8 uczniów: Agnieszka Borys, Marta Więzowska (obie z kl. III a), Krystian Wodniak (III b), Agata Dobek, Jakub Górny, Kinga Kozłowska, Krystyna Kunikowska, Adam Olszewski (wszyscy z kl. IV a). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań, odpowiadali na pytania opisowe wybierając jeden z tematów, wykonywali zadania z podstaw ekonomii. Czas przewidziany na ten etap wynosił 120 minut. Wyniki zawodów I stopnia oraz lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia zostaną opublikowane do 02.12.2013 r.


HALLOWEEN W "EKONOMIKU"

31 października 2013 w naszej szkole obchodzono HALLOWEEN. Szkoła była przystrojona motywami związanymi z tym świętem (nietoperzami, duchami i dyniami). Celem imprezy było przybliżenie uczniom jednego z najbardziej popularnych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Udział  w niej wzięły klasy pierwsze, drugie oraz trzecie. Uczniowie prowadzący imprezę: Marika Dobrzyńska, Oliwia Radke oraz Radosław Ostrowski, przybliżyli swoim kolegom m.in. historię i symbole Halloween, zapoznali ich również z obchodami tego święta w Polsce.

Jury w składzie: Agnieszka Święcicka, Aleksandra Kata, Michalina Woźniak, Paulina Kleinschmidt, Agata Kołodziejczyk oraz Adam Kaczmarek oceniało zadania wykonane przez uczniów poszczególnych klas – plakaty o tematyce związanej ze świętem Halloween, jak również konkursy zaplanowane na tę imprezę (test wiedzy o Halloween, wypisywanie skojarzeń z tym świętem, picie soku owocowego w czerwonym kolorze przez słomkę na czas, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez używania dłoni, robienie mumii z koleżanki/kolegi). Uczniowie aktywnie włączyli się  w udział w obchodach Halloween w naszej szkole, większość z nich była przebrana. Imprezę przygotowała p. Patrycja Koczorowska wraz z uczniami klasy II d oraz Ig.

W rywalizacji klas najlepszy wynik uzyskała klasa II b  na drugim miejscu znalazły się klasy I g i II d, natomiast na trzecim klasa III g.

Foto... [TUTAJ]


WIZYTA W MUZEUM

Dnia 25 października 2013 roku uczennice z klasy III a wraz z opiekunem p. Joanną  Sikorską odwiedziły inowrocławskie Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Wzięłyśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której mogłyśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia poety Kujaw-Jana Kasprowicza i twórców żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Później nastąpiło zwiedzanie z przewodnikiem sal muzealnych i oglądanie eksponatów-przedmiotów, książek, mebli, które kiedyś należały do Jana Kasprowicza i Stanisława Szenica.

Okazało się , że zwiedzanie muzeum również ma swój urok.


PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY KONKURSU

Dnia 25 października 2013 r. o godz.13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbyło się posiedzenie jury IV powiatowego konkursu fotograficznego „Malownicze Krajobrazy Powiatu Inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Na konkurs ogółem nadeszło 168 fotografii.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wpłynęło 96 fotografii z 8 placówek oświatowych natomiast w kategorii szkoły gimnazjalne nadeszły 72 fotografie z 7 placówek oświatowych powiatu inowrocławskiego. Jury w składzie: przewodniczący Jacek Pękal - artysta fotografik, członkowie: Mirosław Służałek - fotograf i Roman Kaczmarek - artysta plastyk dokonało przeglądu i oceny prac konkursowych. Jury wytypowało listę osób nagrodzonych wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę. Wernisaż prac pokonkursowych zaplanowano na 22 listopada 2013 r. godz. 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu ul. Najświętszej Marii Panny 14.

 

Kategoria – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I NAGRODA – Paulina KUBIAK , Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu,

II NAGRODA – Adrianna TYMKOWSKA,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach

III NAGRODA – Kinga HAHN,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu

NAGRODA DYREKTORA ZSP nr 4 – Katarzyna BORECZEK, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu,

 

Wyróżnienia:

Aleksandra CZERWIŃSKA, Liceum Ogólnokształcące nr I w Inowrocławiu,

Sebastian DOMAŃSKI ,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Inowrocławiu,

Kornel NIEZBOAŁA, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu,

Sonita ROBACZEWSKA,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu, (oryginalne)

Karolina ZACHWIEJA, Liceum Ogólnokształcące nr III w Inowrocławiu,

 

Kategoria – SZKOŁY GIMNAZJALNE

I NAGRODA – Mateusz NIEZBORAŁA, Gimnazjum nr 4  w Inowrocławiu,

II NAGRODA – Jolanta KRUPIŃSKA,  Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich,

III NAGRODA – Dominika KŁOS, Gimnazjum w Bachorcach,

 

Wyróżnienia:

Julia CZERWIŃSKA, Gimnazjum w Janikowie

Martyna GŁOWACKA, Gimnazjum przy LO w Inowrocławiu,

Marta KLIMEK, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich,

Sylwia PAŁYGA, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich,

Klaudia SIWIEC, Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu, (oryginalne)

Foto... [TUTAJ]


"SPOTKANIE Z ZAWODAMI"

Uczniowie klas trzecich Technikum wraz z pedagogiem szkolnym Elżbietą Tomaszewską w czwartek (17 października) wzięli udział w imprezie edukacyjnej pn."Spotkanie z zawodami”, zorganizowanej w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu. Patronat honorowy imprezy objęli pp. Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski i Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku zatrudnienia, przybliżona została tematyka planowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

W czasie imprezy zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu literackiego pt. „Plan kariery”. Adam Olszewski, uczeń klasy IVa Technikum, odebrał nagrodę rzeczową za zajęcie II miejsca w ww.  konkursie. Nagroda została ufundowana przez Starostę Inowrocławskiego. Również na konkurs swoją pracę nadesłał Adam Kaczmarek, uczeń klasy IId Technikum. Opiekunem literackim obu uczniów była Aleksandra Sałaj, nauczyciel języka polskiego.

Zapoznajmy się z nagrodzona pracą – wierszem Adama Olszewskiego, a w ogóle dobrze jest mieć takie plany na przyszłość, jak On.

 

Szczyty

Każdy z nas ma swój życiowy plan

By go spełnić realizuje marzenia

I ja również cel mój znam

Którym jest wielka kariera

 

Dzisiaj uczę się w technikum

Aby zdać maturę i egzaminy zawodowe

Pomimo starań i wysiłku

Po tym etapie czekają mnie nowe

 

Uczelnia wyższa - kierunek bankowy

Indeks na studia uzyskam sam

Obronić magisterski tytuł naukowy

To są marzenia, które już mam

 

Następnie w banku otrzymać pracę

Rzetelnie pracować, jak tylko się da

Zainwestować na giełdzie swe płace

Duże ryzyko, sens przecież ma

 

Zdobywać pieniądze i awanse

Iść jak najwyżej, przez całe życie

Pracować ciężko i uparcie

Skończyć karierę na samym szczycie

 

I kiedyś zobaczę banknot dwustuzłotowy

A na nim zdjęcie i pieczęcie dwie

Poniżej napis Bank Narodowy

Na samym końcu nazwisko me.

 

 /Adam Olszewski/

Foto... [TUTAJ]


MasterChef EKONOMIK 2013

Uczniowie klasy II g TL wraz z wychowawcą p. Danielem Mrugalskim zorganizowali kolejną edycje MasterChef. Tegoroczne zmagania kulinarne dotyczyły potraw z grilla. Klasa została podzielone na 4 drużyna. Każda z drużyn miała przygotować po 2 potrawy.

Poniżej przedstawiamy składy drużyn jak również ich popisowe dania wraz ze składnikami i sposobem przygotowania.

Potrawy oceniali jurorzy, którym naprawdę nie łatwo zaimponować i którzy nie znają litości. Przewodniczącym jury został znany i ceniony w kraju i na świecie krytyk kulinarny, restaurator p. Artur Nalewajski. W jury znalazła się również p. Hanna Kaczmarek - niekwestionowany autorytet polskiej gastronomi. Nie mogła zabraknąć słynącego z ciętej riposty, posiadającego wysublimowane kubki smakowe p. Daniela Mrugalskiego. Wybór zwycięskiej drużyny był naprawdę trudny. Mogły o tym świadczyć długie i burzliwe rozmowy członków jury. Jednak zwycięska drużyna może być tylko jedna. Na uznanie jury zasłużył "duet mięsa i ryby" który przygotowała drużyna I w składzie: Sara Dworska, Dominika Pannert, Patrycja Sołowska, Bartosz Wicher, Tomek Błażko, Błażej Kwiatkowski, Piotr Forgel.

Podczas tegorocznej edycji MasterChefa gościliśmy lokalne media w osobie p. Marcina Glapiaka dziennikarza radia Gra. Przeprowadzono wywiad nie tylko z prowadzącym, ale również z młodzieżą biorącą udział w zmaganiach kulinarnych. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Niestety przegrane drużyny musiały oddać FARTUCHA.  Mimo wszystko cała klasa zadeklarowała chęć wzięcia udziału w III edycji MasterChef w roku 2014.

Przepisy... [TUTAJ] Foto... [TUTAJ]


WSPOMNIENIE O NAUCZYCIELCE JĘZYKA POLSKIEGO
śp.
Annie Burzyńskiej-Obiale


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października młodzież pod kierunkiem p. Pauliny Pietrzak-Stockiej oraz p. Danuty Lewandowskiej-Biskup przygotowała akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas występu uczniowie złożyli życzenia Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi. Podziękowali wszystkim za trud, wychowanie, troskę, serce i uśmiech.

Prezentem dla wszystkich był taniec w wykonaniu Krystiana Frąszczaka. Towarzyszyły mu dziewczęta. Krystian wraz z zespołem ćwiczył pod kierunkiem p. Anny Ziernickiej.

Foto... [TUTAJ]


OTRZĘSINY 2013

11 października w ZSP nr 4 w Inowrocławiu odbyły się otrzęsiny uczniów klas I. Sprawne przeprowadzenie  imprezy zapewnili uczniowie klasy II g technikum logistycznego pod opieką wychowawcy p. Daniela Mrugalskiego wraz z samorządem uczniowskim.

Przez pierwszy miesiąc nauki uczniowie pierwszych klas mieli możliwość zadomowić się w nowej szkole. Zorganizowana specjalnie dla nich impreza miała na celu zacieśnienie koleżeńskich więzi między nimi oraz starszymi koleżankami
i kolegami.

Pierwszoklasiści musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły wykonując powierzone im zadania. Wśród najciekawszych dyscyplin wymienić należy: taniec z balonem, jedzenie pączka bez oblizywania, stonoga, portret wychowawcy, układ taneczny itp. Oczywiście najważniejszym punktem otrzęsin było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia, podczas którego zobowiązali się  godnie reprezentować naszą szkołę  i zostali symbolicznie przyjęci w poczet braci uczniowskiej.

Wspólna zabawa i rywalizacja rozbudziły zaangażowanie uczniów, sprawiając im także wiele radości. Pierwsze miejsce we współzawodnictwie zdobyła klasa I g technikum logistycznego, której w zaszczycie przypadło przygotowanie otrzęsin w przyszłym roku.

Foto... [TUTAJ]


SPOTKANIE Z BARBARĄ WŁODARCZYK

We wtorek 8 października o godzinie 18:00 w SALONIKU LITERACKO - ARTYSTYCZNYM BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ odbyło się spotkanie z autorką serii reportaży „Szerokie tory” emitowanych na antenie TVP.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkolnego KOŁA MIŁOŚNIKÓW JĘZYKA ROSYJSKIEGO wraz z opiekunem p. Danutą Lewandowską-Biskup.

Pani Barbara Włodarczyk bardzo ciekawie opowiadała o życiu Rosjan. Nawiązała do swojej najnowszej książki NIE MA JEDNEJ ROSJI, w której ukazuje rosyjskie społeczeństwo poprzez biografie konkretnych postaci.

Po spotkaniu otrzymaliśmy od p. Barbary Włodarczyk autograf wraz z najlepszymi życzeniami dla naszego koła.

Foto... [TUTAJ]


OGŁOSZENIE!!!

Samorząd Uczniowski ogłasza nabór kandydatów w roku szkolnym 2013/2014. Możesz zaangażować się bez względu na to, czy jesteś w trójce klasowej, czy nie. Jeśli chciałbyś, aby w naszej szkole było więcej wesołych konkursów, imprez, zabaw – zgłoś się do nas!!!!!

Szukamy osób, które chciałyby inicjować, organizować i prowadzić imprezy zgłoś swoją kandydaturę do 18 października 2013

na przewodniczącego/zastępcę Samorządu Uczniowskiego

 

KALENDARZ WYBORÓW

18.X. – zgłoszenie kandydatów

21.X. – zebranie SU z kandydatami

25.XI. – I tura wyborów

07.XI. – II tura wyborów (ostatnia)

 

ZARZĄDZA SIĘ WYBORY DO

MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA INOWROCŁAWIA

 – XI KADENCJA 5 LISTOPADA 2013


SZKOLNA "LIGA KORESPONDENCYJNA"

Dnia 27.09.2013r. na Stadionie Miejskim odbyły się międzyszkolne zawody sportowe. W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Małgorzaty Kieliszczyk-Piernik i p.Anny ZiernickieJ.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu zdobyli:

w kategorii - dziewczęta 810 pkt. - 6 miejsce

w kategorii – chłopcy 930 pkt. - 5 miejsce

 

Bieg 4 x 100m

1. Rogacka Natalia 1a

2. Laskowska Agnieszka 3b - 59,5s

3. Madejczyk Natalia 1a

4. Krokowska Paulina 1d

 

1. Wieczorek Jakub 3g

2. Jędrasik Krystian 3g - 49,1s

3. Pomieciński Łukasz 3b

4. Pomieciński Michał 1a

 

Bieg na 400m

1. Radaszewski Paweł 1g - 58,4s

2. Szadłowski Mateusz 3g - 59,9s

3. Pomieciński Michał 1a - 1:00min

 

1. Tomaszewska Natalia  1d - 1:19,6

2. Wasielewska Monika 1c - 1:19,5

Bieg na 800m

 

1. Górska Iga 1g - 2:53

2. Włodowska Weronika 2d - 3:21

 

Bieg na 1500m

1. Jarecki Kamil 3b - 5:11

2. Jędrzejczyk Bartek 2b - 5:13

3. Orzechowski Michał 2b - 6:15

 

Bieg na 100m

1. Jędrasik Krystian 3g - 11,8s

2. Wieczorek Jakub 3g - 12,3s

3. Pomieciński Łukasz 3b - 12,6s

4. Wodniak Krystian 3b - 13,7s

1. Nytko Marta 1g - 14,9s

2. Laskowska Agnieszka 3b - 15,2s

 

Skok w dal

1. Rogacka Sandra 1a - 4,08m

2. Zbieranek Marta 1c - 3,34m

1. Słomka Kamil 1g - 5,06m

2. Lewandowski Artur 1a - 4,98m

 

Pchnięcie kulą

1. Wojtysiak Dominika 1d - 7,28m

2. Iglewska Karolina 1a - 7,16m

3. Wiatrowska Justyna 2a - 7,07m

4. Markiewicz Karolina 3g - 7,00m

1. Dziergwa Daniel 3b - 10.53m

2. Witoń Karol Ia - 10.17 m

Foto z zawodów... [TUTAJ]


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27 września 2013 r. w Ekonomiku obchodzono Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasa IId przygotowała qiuz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczennice upiekły pyszne ciasta domowej roboty, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczyły na zakup słowników języka niemieckiego do biblioteki szkolnej. W tym samym dniu odbył się konkurs na plakat o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Pierwsze miejsce w konkursie na plakat o krajach niemieckojęzycznych zdobyły uczennice z klasy II d - Estera Piechocińska i Kasia Lewandowska.

W konkursie na najładniejszy plakat o krajach anglojęzycznych zwyciężyły:

I miejsce - Paulina Kubiak z klasy III a

II miejsce - Agnieszka Laskowska i Paulina Szewczyk z klasy III b

III miejsce - Agata Królikowska z klasy III a


UDANA JESIENNA WYCIECZKA INTEGRACYJNA
KLASY I a DO SOLANEK

Dnia 25 września 2013 r. odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klasy I a wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Sałaj i nauczycielką wychowania fizycznego panią Małgorzatą Kieliszczyk – Piernik, która przygotowała grupie ciekawe konkurencje sportowe. Jak na jesień dopisała świetna pogoda, upiekliśmy kiełbaski na grillu i skosztowaliśmy pysznego ciasta, które upiekła Angelika. Po konsumpcji wybraliśmy się do Palmiarni, gdzie mogliśmy skosztować różne lecznicze wody m.in. Inowrocławiankę i cieszyć wzrok zielenią rozmaitych roślin. Zwiedziliśmy także Chatę Kujawską. Potem udaliśmy się do Ogrodu Zapachów i tam w plenerze pani wychowawczyni przygotowała dla nas wiele zabaw integracyjnych. Wycieczka bardzo zbliżyła klasę, mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować.

Foto... [TUTAJ]


UDANA WYCIECZKA INTEGRACYJNO-PLENEROWA

Klasa I c technik organizacji reklamy z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu w dniach 24 i 25 września przebywała na wycieczce w  Ośrodku GAJBÓR niedaleko Przyjezierza. Założeniem organizatorów wycieczki: wych. Urszuli Barczykowskiej i op. Romana Kaczmarka była integracja klasy i realizacja zadań z zakresu kompozycji i perspektywy.

W programie nowo powstałego kierunku kształcenia jest poznanie zasad rysunku i fotografii. Uczestnicy wycieczki łączyli zabawę z kreatywnością. Zwiedzali miejscowość Gaj, Przyjezierze i okolice szukając motywów, które można wykorzystać w pracach z kompozycją i perspektywą.

W kadrze i na kartkach zapisane zostały fragmenty krajobrazu charakterystyczne dla perspektywy powietrznej, zbieżnej (żabiej i z lotu ptaka), a także kulisowej. Uczennice powróciły zadowolone z wypoczynku i efektów prac w plenerze.

EKONOM jest organizatorem Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Malownicze krajobrazy powiatu inowrocławskiego” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego. Termin oddania zdjęć upływa 18 października 2013 r. Regulamin na stronie szkoły www.ekonom-ino.pl

Foto... [TUTAJ]


"SPRZĄTANIE ŚWIATA" W "EKONOMIE"

"Odkrywamy Czystą Polskę" - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja "Sprzątanie świata - Polska". Nasza szkoła również w tym roku aktywnie włączyła się w tę akcję. W dniu 20 września, uczniowie klas: II g, III b oraz II a ZSZ wraz z opiekunami: mgr Patrycją Koczorowską, mgr Anną Ziernicką oraz mgr Ewą Panert-Strzelczyk, sprzątali boisko szkolne, teren wokół szkoły oraz Park Solankowy.

Uczniowie „Ekonoma” po raz kolejny wzięli udział w tego typu akcji zbierając odpady wyrzucane poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Warto wspomnieć, że akcja „sprzątanie świata” wywodzi się z Australii, a w Polsce odbywa się od 1994 roku. Jej krajowym patronem i koordynatorem działań jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem przedsięwzięcia jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Foto... [TUTAJ]


W RAMACH WSPÓŁPRACY NASZEJ SZKOŁY Z WOJSKIEM
Z WIZYTAMI W 2. PUŁKU INŻYNIERYJNYM W INOWROCŁAWIU

W dniach 19 – 27 września 2012 r. uczniowie z czterech klas pierwszych naszego technikum uczestniczyli w zajęciach wychowania patriotycznego  w  2. Pułku Inżynieryjnym w Inowrocławiu.mjr Artur Wiśniewski w Sali Tradycji zapoznał uczniów z historią naszego patrona, czyli 59. Pułku Piechoty Wielkopolskiej, przedstawił również  tradycje panujące w 2. Pułku Inżynieryjnym. Kpt. Sylwester Ludwiczak zapoznał uczniów ze strukturą, zadaniami i współczesnym uzbrojeniem Wojska Polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jednostki w Inowrocławiu. Lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, Następnie Kpt. Sylwester Ludwiczak wyświetlił młodzieży filmy związane ze strukturą i uzbrojeniem Wojska Polskiego.

Dnia 7 października 2013 r. uczniowie z klasy I a wraz z panem dyrektorem mgr Arturem Nalewajskim i wychowawczynią panią mgr Aleksandrą Sałaj wzięli udział w uroczystym apelu przekazania obowiązków dowódcy 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego przez płk. Piotra SOŁOMONOWA następcy płk. Markowi WAWRZYNIAKOWI. Na ręce dowódców pan Dyrektor złożył adres z życzeniami.

Foto... [TUTAJ]


SPOTKANIE Z KULTURĄ ROSYJSKĄ

W czwartek 26 września w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych odbyło się „Spotkanie z kulturą rosyjską”.

Młodzież należąca do Koła Miłośników Języka Rosyjskiego pod opieką p. Danuty Lewandowskiej-Biskup przygotowała ciekawostki dotyczące życia Rosjan.

Spotkanie rozpoczęła Izabella Żyłkowska pięknym wykonaniem wiersza Aleksandra Puszkina  „Я помню чудное …

Imprezę poprowadziły Daria Stogińska i Aleksandra Woźniak z klasy IIIg.

Młodzież przygotowała stół, na którym znalazły się najbardziej tradycyjne rosyjskie specjały. Michalina Woźniak oraz Monika Kaliska z klasy IId przebrane za matrioszki częstowały gości.

Spotkanie uświetniły występy naszych koleżanek. Marta Więzowska i Anna Maksim z klasy IIIa zaprezentowały współczesną poezję rosyjską. Dziewczęta w ubiegłym roku szkolnym zajęły II i III miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE NA MISTRZA W CZYTANIU POEZJI ROSYJSKIEJ.

Natalia Jakubowska uprzyjemniła spotkanie wykonaniem piosenek w języku rosyjskim. „Spotkanie z kulturą rosyjską” było udane. Artyści otrzymali zasłużone brawa.

W ramach obchodów Dnia Języka Rosyjskiego odbył się również konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z rosyjskiej bajki”. Prac konkursowych było dużo. Większą część z nich stanowiły jednak prace przedstawiające Wilka i Zająca.

I miejsce w konkursie zajęła Marta Więzowska z klasy IIIa;

II miejsce Julia Wójcik-Strzyżewska z klasy IIIa;

III miejsce Barbara Zielińska z klasy IIIa.

Serdecznie gratulujemy!

Foto... [TUTAJ]


NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA INTEGRACYJNA
DO GOZDAWY KLASY I g

Dnia 19 września 2013 r. uczniowie klasy I g wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Knopińską-Dudek i nauczycielką języka polskiego panią Aleksandrą Sałaj wybrali się  na dwudniową wycieczkę do Gozdawy. Na miejscu czekało na nich dużo atrakcji w miasteczku „Western City”, w którym uczniowie jeździli konno, korzystali ze zjazdów linowych, skakali na trampolinie, strzelali z łuku i wiatrówki. W miasteczku młodzież zaprzyjaźniła się też z kozą Frankiem i jego nieodłączną towarzyszką, śliczną, brązową owcą. Zwierzęta wniosły dużo humoru. Zdecydowanie dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się podróż pociągiem westernowym po wietrznej i wyboistej okolicy. Później był czas na kolację i grill oraz zabawy integracyjne, które przygotowała wychowawczyni. Dzień pierwszy zakończył się dyskoteką. Następnego dnia odbywały się zabawy w plenerze na korcie tenisowym i na boisku do piłki nożnej oraz w hali sportowej. Pogoda dopisała, klasa się naprawdę zintegrowała i nie zapomni o tych miłych przeżyciach.

Foto... [TUTAJ]


WIZYTA W MUZEUM

Dnia 12 września 2013 roku uczniowie z klas II d i III g wraz z opiekunami p. Aleksandrą Sałaj i p. Joanną Sikorską  odwiedzili inowrocławskie Muzeum im. Jana Kasprowicza. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa p. Sebastian Jarecki wygłosił wykład z wykorzystaniem techniki multimedialnej pn. „Rola Kujaw w zjednoczeniu Polski”. Po wysłuchaniu prelekcji nastąpiło oglądanie eksponatów z sal historycznych. Okazało się , że Muzeum im. Jana Kasprowicza nie posiada wyłącznie w swoich zbiorach pamiątek po poecie młodopolskim. Tym razem mieliśmy okazję zapoznać się z historią Inowrocławia i całych Kujaw na przestrzeni wieków.


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej o godz.8:00 w kościele p.w. Świętej Królowej Jadwigi. Następnie o godz. 9:00 w sali gimnastycznej do społeczności szkolnej przemówił dyrektor pan Artur Nalewajski. Głównym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym młodzież podjęła naukę na następujących kierunkach kształcenia: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik organizacji reklamy oraz sprzedawca ZSZ.

Foto... [TUTAJ]


REMONT SZKOŁY

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego ruszyły prace remontowe naszej szkoły. . Budynek nabiera nowego wyglądu w związku z jego termoizolacją. Na fasadzie budynku widnieje już nowa okazała nazwa szkoły z logo powiatu oraz nazwa ulicy. Szkoła zyskała również nowe ogrodzenie...

Foto relacja... [TUTAJ]


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07