gotowy2_04.gif

gotowy2_05.gif

gotowy2_06.gif

gotowy2_07.gif

gotowy2_08.gif

 

Archiwum roku 2009/2010


"LIDERZY EUROPY"

23 kwietnia br.młoszież klas 3-cich TE uczestniczyła w pierwszej edycji gry edukacyjnej o charakterze ekonomiczno - finansowym "Liderzy Europy" zorganizowanej przez BZ WBK oddział w Inowrocławiu. Udział wzięły cztery drużyny przygotowane przez panią Urszulę Barczykowską.

Zwyciężyła drużyna "Mocne" z klasy IIIa TE w składzie: Mazurek E., Małek B., Wiśniewska P., Wegnerowska M. I Kuś M.

Na zdjęciu zwycięska drużyna na spotkaniu z Dyrektorem Banku panem Pawłem Kiszką w placówce inowrocławskiego oddziału BZ WBK.


"ANALIGIA TO PROSTE"

Katarzyna Czapska uczennica klasy Ia TE została laureatką konkursu „Analogia – to proste”, który odbył się w ramach projektu: „Aktywny uczeń, pracownik, obywatel – to ja, dzięki kompetencjom kluczowym”. Kasia wygrała wycieczkę do Sopotu z wizytą w Aqua Parku i zwiedzaniem kurortu.

 

Aqua Park Sopot - widok wnętrza.


WYCIECZKA SZKOLNA DO POZNAŃSKIEGO BROWARU "LECH"

13 maja br. klasa IIId TH zwiedziła browar LECH w Poznaniu i zapoznała się z technologią produkcji piwa. Wyjazd odbył się w ramach towaroznawstwa, który zorganizował nauczyciel chemii i towaroznawstwa pani Anna Łuczak.

Piwo jest najstarszym spożywanym napojem alkoholowym, który zawiera alkohol etylowy i dwutlenek węgla otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu  i chmielu  przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.

Każdy, kto już dziś chciałby zajrzeć do browaru i posmakować przyjemności jaka go ominęła, zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. [TUTAJ]


NASI Z WYRÓŻNIENIEM W KONKURSIE "KANGUR"

W Uczniowie naszej szkoły Daniel Miązek z klasy IIg TL i Piotr Stopienski z klasy IIIb TE zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur"

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH

W dniu 30 kwietnia 2010 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010 dla klas maturalnych.

Dyrektor szkoły mgr Artur Nalewajski wygłosił przemówienie i wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom. Najlepsze uczennice to Honorata Gościńska z klasy IVa i Iwona Gezele z klasy IVb Technikum Ekonomicznego.

Podczas uroczystości grono pedagogiczne oraz absolwenci obejrzeli program artystyczny przygotowany przez grupę uczniów pod kierunkiem Pani Joanny Janickiej i Pani Joanny Sikorskiej.

Foto relacja...[TUTAJ]


PROMOCJA SZKOŁY

Samorząd Uczniowski oraz grupa nauczycieli pani Izabela Kondratowicz – Nowak, pani Elżbieta Tomaszewska i pan Mariusz Kawczyński uczestniczyli w organizowanych przez okoliczne gimnazja Gimnazjalnych Giełdach Szkół w ramach promocji szkoły.

W marcu i w kwietniu odwiedzili gimnazjalistów w Kruszwicy, Gniewkowie, Sławęcinku, Złotnikach Kujawskich, Zakrzewie i Janikowie. Podczas giełdy gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą szkoły na najbliższy rok szkolny, porozmawiać o szkole z uczniami i nauczycielami.


I POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
"PORTRET Z HISTORIĄ W TLE"
POD PATRONATEM STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO

Wyniki i przebieg I Powiatowego Konkursu Fotograficznego "PORTRET Z HISTORIĄ W TLE" pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego.

Dnia 20 kwietnia o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Ekonomik" w Inowrocławiu odbył się wernisaż. Na wernisażu obecny był Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Powiatu Inowrocławskiego Ryszard Oczachowski i dyrektor ZSP nr 4 Artur Nalewajski.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkół Gimnazjalnych z Powiatu Inowrocławskiego. Na konkurs wpłynęły prace 17 autorów, łącznie ponad 50 fotografii w formacie min.13x18. Ideą konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na otaczające piękno. Założeniem organizatorów było wykonanie portretu koleżanki lub kolegi na tle zabytkowej budowli, charakterystycznego obiektu lub fragmentu krajobrazu. Jury konkursu w składzie : przewodniczący Roman Kaczmarek, członkowie Mirosław Służałek i Jerzy Wróblewski po przeglądzie dokonało oceny prac. Laureatami 3 nagrody (ex aeqvo) zostali: Błaszyk Jakub kl IId Gimnazjum nr 3 w Inowroclawiu  i Spychalska Brygida kl IIa Gimnazjum nr 3 w Inowroclawiu. Druga nagroda przypadła Anity Atamańczuk kl IIIc Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu. Pierwsze miejsce zajęła Piętas Klaudia kl IIIb Gimnazjum w Pakości. Laureaci otrzymali z rąk Starosty atrakcyjne nagrody: aparat cyfrowy i statywy. Przyznano także wyróżnienia: Cabaj Patrycja Gimnazjum w Sławęcinku, Depka Natalia Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy, Jach Jarosław Gimnazjum w Piechcinie, Mrówczyńska Magdalena  Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, Owczarzak Kamila Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu i Steltman Joanna Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Upominki promocyjne przekazano autorom prac zakwalifikowanych na wystawę. Foto...[TUTAJ]

Następnym punktem uroczystości było wręczenie 105 uczniom klas IV ZSP nr 4 - Certyfikatów ukończenia kursu z zakresu obsługi kas fiskalnych. Realizowany w przez Powiat Inowrocławski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2-Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Kurs prowadziły nauczycielki ZSP nr 4 w Inowrocławiu panie: Aleksandra Dopierała i Hanna Kaczmarek. Foto...[TUTAJ]


20 MARZEC DNIEM "DRZWI OTWARTYCH" DLA GIMNAZJALISTÓW

Jak co roku w naszej szkole zorganizowaliśmy „Drzwi Otwarte”, podczas których odwiedzający nas uczniowie gimnazjów mogli zapoznać się z ofertą szkoły na najbliższy rok szkolny, porozmawiać o szkole z uczniami, nauczycielami i przyszłymi wychowawcami. Nauczyciele i uczniowie zorganizowali konkursy, rebusy, pokazy, mecze i wiele innych atrakcji. Gimnazjaliści mieli okazję przyjrzeć się szkole od środka, zobaczyć, sale lekcyjne oraz miejsca gdzie można spędzić czas przed lub poza lekcjami.

Foto...[TUTAJ]


POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY
"PORTRET Z HISTORIĄ W TLE"


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I WOS KROKIEM DO SUKCESU

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu organizuje kolejną edycję konkursu dla uczniów gimnazjów regionu kujawsko-pomorskiego. Jesteśmy pewni, że młodym uczestnikom pomoże on łatwiej odnaleźć się w dorosłym życiu, dzięki temu każde niepowodzenie przekształci się w sukces poprzez odpowiednią postawę życiową.

Pragniemy uświadomić uczniom znaczenie korzyści płynących z zachowań przedsiębiorczych z życiu szkolnym, rodzinie, przyszłej pracy zawodowej.

Zapraszamy uczniów do rywalizacji wiedzy i umiejętności!!!

1. Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu: przedmiotu "Wiedza o społeczeństwie" i "Przedsiębiorczość" oraz integracji z Unią Europejską z uwzględnieniem bieżących informacji.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych regionu kujawsko-pomorskiego.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokonanie zgłoszenia szkoły w terminie do 15 stycznia 2010r. - pisemnie na adres szkoły ZSP nr 4, 88-100 Inowrocław, ul. Krzymińskiego 8, telefonicznie (52) 353-03-65, faksem (52)353-03-64), bądź pocztą elektroniczną na adres ekonom@ekonom-ino.pl

Konkurs będzie odbywał się w dwóch etapach:

I etap - szkolny odbędzie się w szkołach gimnazjalnych w formie testu w dniu 11 lutego 2010r. Test zostanie przekazany do szkół po podaniu liczby uczestników z każdej placówki.

II etap - rejonowy odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2010r. w ZSP nr 4 (Ekonomik) w Inowrocławiu przy ul. Krzymińskiego 8 i będzie się składał z części teoretycznej w formie pisemnej oraz z prezentacji zadania praktycznego.

Dla wszytkich uczestników przewidziane są cenne nagrody, upominki, dyplomy i pierszeństwo przy przyjęciu do naszej szkoły.

Bliższych informacji udzielają nauczyciele przesiębiorczości: Hanna Kaczmarek, Aleksandra Dopierała tel. (52)353-03-64


KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTNY

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Ekonomik” w Inowrocławiu na przełomie stycznia i lutego zorganizował szkolny konkurs fotograficzny „POWIAT INOWROCŁAWSKI W ZIMOWEJ SZACIE”.

Udział w konkursie wzięło 15 uczniów. Na konkurs napłynęło 210 zdjęć prezentujących ciekawe miejsca w Inowrocławiu i motywy okolicznych miast i wsi pokryte śniegiem i skute lodem.

Jury konkursu w składzie: dyrektor szkoły p.Artur Nalewajski, nauczyciele - p. Jerzy Wróblewski i p.Roman Kaczmarek dokonało przeglądu zdjęć i dokonało podziału wyróżnień i nagród.

Nagrodzono prace:

I nagroda - Mateusz Chmielewski kl. IIIh TL

II nagroda – Małgorzata Wilińska kl. Ig TL

III nagroda – Jaromir Mitkiewicz kl. IIIh TL

Wyróżniono prace:

Marta Gotowała kl. IIa TE

Magdalena Pindel kl. Ig TL

Natalia Hardyjańska kl. Ia TE

Marta Kubiak kl. IIIg TL

Do ekspozycji zakwalifikowano fotografie:

Daria Żmuda kl. IIIb TE

Paulina Juszczyńska  kl. Ia TE

Daria Buniak kl. Ia TE

Daria Tyszka kl. Id TH

Jagoda Walczak kl. IIa TE

Katarzyna Roszak kl. IIa TE

Marta Wiśniewska kl. IIb TE

Fotografie... [TUTAJ]


WIZYTA W RADIU "GRA"

Dnia 15 stycznia 2010 redaktorzy gazetki „SZKOLNY ODLOT” złożyli wizytę w radiu „GRA” . W piątek przed rozpoczęciem ferii zimowych pod opieką pani A. Sałaj oraz pani A. Burzyńskiej-Obiały odwiedziliśmy radio „GRA”. Zostaliśmy miło przyjęci przez prezenterów, Artura Kisielewskiego oraz Marcina Glapiaka, byłego ucznia naszej szkoły.

Pokazano nam pokój, gdzie nagrywa się rozmowy z gośćmi oraz studio, w którym prowadzi się transmisje radiowe. Mieliśmy okazję zobaczyć i poznać sposób uruchomienia różnych programów i urządzeń niezbędnych w pracy prezentera radiowego. W studiu znajdowały się regały z płytami, które jak się dowiedzieliśmy dzisiejszych czasach są już kompletnie niepotrzebne, gdyż wszystko obsługuje już komputer. Pan Artur Kisielewicz pokazał nam jak się pracuje z programem retuszującym dźwięki.W tym celu została nagrana nasza naczelna redaktor, Marta Gotowała. Panowie z radia opowiadali o swojej pracy. Uświadomili nam ile trzeba trudu by radio poprawnie funkcjonowało. Jak się okazało zbieranie informacji w naszym mieście jest bardzo trudne i często sprawia kłopoty osobom, które je przygotowują. Warto dodać że dziennikarze zajmują się także prowadzeniem strony internetowej, na której możemy znaleźć wiele ciekawych informacji www.radiogra.pl Na nasze pytania odpowiadali bardzo szczegółowo. Pod koniec naszej wizyty zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć, po czym wręczyliśmy prezenterom słodki upominek oraz świąteczne wydanie naszej gazetki.

Radio „GRA” jest otwarte dla młodych i kreatywnych ludzi. Myślę, że dla wielu z nas nie była to ostatnia wizyta w tym miejscu.

Foto...[TUTAJ]

Justyna Mierzejewska, kl. Ib TE


JASEŁKA - "NARODZINY MIŁOŚCI"

22 grudnia 2009 roku był ostatnim dniem zajęć lekcyjnych przed świąteczną przerwą w „Ekonomiku”. Nie był to jednak dzień zwyczajny. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera, a perspektywa zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia cieszyła wszystkich-zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Cała społeczność szkolna wzięła udział w przedstawieniu: Jasełka-„Narodziny miłości”. Niektórzy uczestniczyli jako aktorzy, inni śpiewali, a byli też tacy, którzy grali na gitarach elektycznych , pozostali siedzieli na widowni, a wszystkim z pewnością udzielił się wyjątkowy, świąteczny nastrój. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Joanny Sikorskiej i p. Hanny Kaczmarek. Występowali uczniowie naszej szkoły poprzebierani w stroje własnego pomysłu. Na scenie oprócz Świętej Rodziny, pojawiały się takie postacie jak wójt, murarz, nauczyciel, policjant, dziennikarz i wiele innych. Odegrana została również scena, która rozgrywała się w najprawdziwszym piekle - diabły biegały po scenie, rozmawiały przez telefony komórkowe, a ich szef Lucyfer przysypiał siedząc na wielkim, diabelskim tronie. Żywiołowe przedstawienie przeplatane było kolędami, śpiewanymi przez uczennice naszej szkoły. Jedna z kolęd, odegrana na gitarach elektrycznych przez 3 uczniów kreujących w przedstawieniu role diabła, anioła i św.Józefa, wywołała gromkie brawa widowni. Wyszliśmy podbudowani z tego przedstawienia, ze świadomością, że Święta Bożego Narodzenia to czas miłości; czas ,kiedy miłość rodzi się również w naszych sercach…

Foto relacja...[TUTAJ]


LAUREATKA REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O EKONOMII
I GOSPODARCE IM. PROFESORA KAZIMIERZA SOKOŁOWSKIEGO

Corocznie - od stycznia 1999 roku - Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu organizuje "Regionalny Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego". Konkurs ten jest nazwany imieniem zasłużonego, nieżyjącego wykładowcy tego wydziału.

Konkurs jest organizowany dla uczniów wszystkich klas średnich z województw: Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego i Warmińsko-Mazurskiego.

Celami konkursu są:

- rozwijanie zainteresowań ekonomią wśród szerokiego grona uczniów szkół średnich;

- wyłanianie uczniów utalentowanych, legitymujących się szeroką wiedzą o ekonomii oraz zainteresowanie rozwijaniem ich wiedzy na studiach prowadzonych przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK;

- promocja Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w Konkursie od początku jego istnienia. W tym okresie, w dwunastu edycjach, aż 21 uczniów naszej szkoły zostało jego laureatami zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych.

W obecnym roku szkolnym, w przeprowadzonej w grudniu XII edycji Konkursu wzięło udział ponad 360 uczniów ze szkół wym. czterech województw. Laureatką Konkursu została też uczennica naszej Szkoły - Joanna Paczkowska z klasy IIIb Technikum Ekonomicznego. Zajęła ona wysokie, czwarte miejsce wśród dziesięciu wyłonionych laureatów!!!

Należy wspomnieć, że do roku 2007 wszyscy laureaci Konkursu otrzymali indeksy uczelni. Zmiana przepisów prawa spowodowała zaprzestanie przyznawania indeksów. Obecnie wszystkich laureatów Konkursu organizatorzy nagradzają atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Opiekun: mgr Maria Płocek


POKAZ MODY STUDNIÓWKOWEJ 2009

Dnia 3 grudnia w "Ekonomiku" odbył się pokaz mody studniówkowej. Był to drugi taki pokaz w historii szkoły. Poprzedni odbył się w ubiegłym roku szkolnym. W rolę modelek i modeli wcielili się uczniowie szkoły.

Studniówka to ważny bal w życiu młodego człowieka. Dla wielu przyszłych maturzystów jest pierwszym balem. Balem jedynym, niepowtarzalnym. Dlatego każda dziewczyna i każdy chłopak w ten niezapomniany wieczór pragną wyglądać elegancko, wytwornie. Prezentowana kolekcja strojów miała być pewną podpowiedzią dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się w czym pójść na studniówkę. Zostały zaprezentowane suknie (długie i krótkie) oraz garnitury i smokingi. Pokaz mody zakończył się prezentacją sukni ślubnej.

Impreza mogła odbyć się dzięki pomocy salonów mody: Centrum Mody Ślubnej i Wieczorowej, Salonu Sukien Ślubnych "Dominika", Salonu Mody Męskiej "DER-RED", skąd pochodziły prezentowane stroje. Do uświetnienia imprezy przyczyniły się również salony kosmetyczne Studio VIP i Salon Styl oraz Salon fryzjerski "U Moniry".

Pokaz odbył się z myślą o tegorocznych maturzystach. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wzbudził wiele emocji.

Impreza została przygotowana przez nauczycieli "Ekonomika" panią Elżbietę Tomaszewską, Izabelę Kondratowicz-Nowak oraz Hannę Kaczmarek.

Foto... [TUTAJ]


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

27 listopada 2009 roku grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez nauczyciela chemii - panią Annę Łuczak i odwiedziła fabrykę bombek w Gnieźnie. Święta tuż, tuż więc i nam udzielił się przedswiąteczny klimat. Mimo miło spędzonego czasu, wycieczka miała charakter edukacyjny.

Zapoznaliśmy się z wszystkimi etapami powstawania bombek.
ETAP I Dmuchanie szkła
W pierwszym etapie zapoznaliśmy się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła.
ETAP II Srebrzenie
Kolejnym etapem zwiedzania fabryki bombek był proces srebrzenia, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.
ETAP III Lakiernia
Następnym etapem było zwiedzanie lakierni, gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów.
ETAP IV Dekorowanie
Następnie udaliśmy się do dekoratorni, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd.
ETAP V Tegoroczne trendy
W przedostatnim kroku udaliśmy się do sklepiku, gdzie wśród tysięcy wzorów mogliśmy zapoznać się z obecnymi trendami, które zdobić będą tegoroczne choinki i stroiki.
ETAP VI Sklepik
Na samym końcu mieliśmy możliwość dokonania zakupu bombek, które z pewnością rozświetlą niejedną choinkę. Poza tym niektóre z nich pasują idealnie na świąteczny prezent, ponieważ zawierają krótki napis: imię, bądź też wyznanie miłości.

I tak po zwiedzaniu fabryki, w świątecznych nastrojach, wróciliśmy do... rzeczywistości.

Foto galeria [TUTAJ]


KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA W "EKONOMIKU"

Honorowe krwiodawstwo stanowi część składową tradycji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu. Od 7 lat w naszej szkole działa Klub Honorowych Dawców Krwi „ EKONOMIK”, którego opiekunem jest pani Anna Skiba. Co roku jesienią i wiosną sala gimnastyczna zamienia się w stację krwiodawstwa. Młodzież szkolna bardzo chętnie bierze udział w tych akcjach. Zwykle honorowo krew oddaje około 60 pełnoletnich uczniów. Współorganizatorem każdej szkolnej akcji krwiodawstwa jest inowrocławski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W tym roku akcja miała miejsce 25 listopada i wzięło w niej udział 21 uczniów ZSP nr 4 w Inowrocławiu. Podczas akcji zebrano około 10 litrów krwi.

Foto relacja [TUTAJ]


NASI PRZY OBCHODACH 11 LISTOPADA

Dnia 11 listopada poczet sztandarowy szkoły uczestniczył przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej w obchodach 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 


POCZET SZTANDAROWY SZKOŁY W UROCZYSTOŚCIACH PATRIOTYCZNYCH

Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach patriotycznych związanych z obchodami 60 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele garnizonowym p.w. św. Barbary. Po mszy nastąpił przemarsz pod Pomnik Obrońców Inowrocławia, gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem Kompani Honorowej Garnizonu, orkiestry górniczej, pocztów sztandarowych szkół i mieszkańców miasta.


OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

W dniu 14 października odbyła się w szkole impreza integracyjna klas pierwszych którą zorganizował Samorząd Uczniowski i klasa IIg w zawodzie technik logistyk..

Corocznie w programie imprezy jest wkupienie się pierwszoklasistów do społeczności szkolnej – cukierkami, którymi 6 grudnia częstuje w szkole Święty Mikołaj. Nowi uczniowie  szkoły mieli też zaprezentować wykonany wcześniej portret lub karykaturę wychowawcy, zaśpiewać piosenkę o klasie, przedstawić hasło bojowe i transparent klasy. W tym roku impreza integracyjna była w klimacie wiejskim, jury przyznawało punkty za ubranie się klasy w elementy stroju kojarzące się z tym . Wśród konkurencji zręcznościowych był slalom z jajkiem, obieranie łyżką ziemniaka, picie mleka z miseczki bez użycia rąk, wyścigi w workach, ścieranie cebuli, z zasłoniętymi oczami przypinanie ogonka wiszącej śwince. Młodzież miała także przedstawić nam swój talent poprzez taniec, scenkę lub śpiew. Organizatorzy zadali też kilka pytań w quizie  o tematyce wiejskiej. Jak co roku była świetna zabawa, młodzież klas pierwszych poznała się bliżej i my także. Imprezę wygrała  klasa Id  w zawodzie technik handlowiec przed którą już jest zadanie - zorganizować taką samą imprezę w następnym roku szkolnym.

Foto relacja [TUTAJ]


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 25 września odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia w trakcie imprerzy młodzież mogła poznać kulturę angielską i rsyjską. Przekazywane były informacje o obu krajach, śpiewane piosenki w obu językach. Wszystkim w szczególności bardzo spodobały się "żywe" matrioszki tańczące w rytm muzyki granej przez naszego ucznia Mikołaja Sadeckiego.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Artur Nalewajski, który wręczył przyznane wcześniej nagrody w konkursie "Na najładniejszą zakładkę do książki z motywem rosyjskim".

Laureatami zostały:

I miejsce - Ilona Koc z klasy IIa TE,

II miejsce - Daria Żmuda z klasy IIIb TE,

III miejsce - Nadia Nowak z klasy IId TH

Dyrekcja, laureacji konkursu oraz organizatorzy imprezy zostali zaproszeni do szkolnego klubu gdzie poznali tradycję parzenia herbaty w Anglii i Rosji. Były wiersze w języku rosyjskim oraz pieśni B.Okudżawy również w wykonaniu Mikołaja Sadeckiego.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Dnia 1 września 2009r. o godz. 9:00 rozpoczęła się uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego. Całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości w osobie Wicestarosty Inowrocławskiego p. Sławomira Szeligę i zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki p. Aleksandrę Szubargę powitała ustępująca ze stanowiska dyrektora pani Małgorzata Celberg.

Następnie głos zabrał Wicestarosta Inowrocławski, składając podziękowania p. Małgorzacie Celberg za kierowanie szkołą.  Do podziękowań dołączyło się całe grono pedagogiczne „Ekonomika”. Po podziękowaniach nastąpiło przedstawienie nowego dyrektora szkoły p. Artura Nalewajskiego.

Nowy dyrektor szkoły dokonał otwarcia roku szkolnego, po czym nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po ślubowaniu młodzież wszystkich klas wraz z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych. I tak oto w „Ekonomiku” rozpoczął się rok szkolny 2009/2010…

Foto...[TUTAJ]


UROCZYSTOŚĆ NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA
59. PUŁKU POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

9 czerwca 2009r. to dzień, który na trwałe zapisał się w historii naszej szkoły. Odbyły się wówczas uroczystości związane z nadaniem szkole imienia 59. Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

O godzinie 8.30 tego dnia rozpoczęła się uroczysta msza święta w kościele św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. W mszy świętej wzięli udział zarówno zaproszeni goście, jak i cała społeczność szkolna.

Po zakończeniu mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli do budynku naszej szkoły. Nastąpiło wówczas zwiedzanie Izby Pamięci, sal lekcyjnych i oglądanie okolicznościowych wystaw. Izba Pamięci jest chlubą naszej szkoły. Powstała dzięki  pozyskiwaniu z dużym zaangażowaniem materiałów historycznych przez p.Aleksandrę Sałaj, z którą współpracowały p. Elżbieta Łaszkiewicz, p.Ewa Bauza i p.Izabela Kondratowicz-Nowak.

Gdy zwiedzanie szkoły dobiegło końca, wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie przeszli do Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. W sali koncertowej odbył się najważniejszy etap uroczystości. ZSP nr 4 w Inowrocławiu otrzymał imię 59.Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Na ręce pani dyrektor Małgorzaty Celberg został przekazany nowy sztandar szkoły ufundowany ze składek Komitetu Rodzicielskiego. Głos zabrali, zarówno pani dyrektor szkoły, jak i wielu spośród zaproszonych gości. Poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili wybrani uczniowie ZSP nr 4 w Inowrocławiu, bezbłędnie wypełnił swoje zadanie. Został on przygotowany  przez  p. Izabelę Kondratowicz-Nowak i p. Elżbietę Tomaszewską. W role konferansjerów całej uroczystości  wcieliło się dwoje nauczycieli: p.Małgorzata Niewiadomska i p.Tomasz Dudek.

Zaprosili oni wszystkich zebranych do obejrzenia okolicznościowego montażu słowno-muzycznego pn.” Tobie Polsko ta kropla krwi wrząca”, który został przygotowany przez wybranych, utalentowanych artystycznie uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Gowińskiej i p.Joanny Sikorskiej przy współpracy p.Anny Burzyńskiej-Obiały, p.Elżbiety Łaszkiewicz i p.Ewy Bauzy. Program artystyczny prezentował losy 59.Pułku Piechoty Wielkopolskiej w trzech etapach, począwszy od lat 1918,1919-gdy formował się pułk, aż do 28.09.1939r.-gdy żołnierze pułku złożyli broń, w dzień po kapitulacji Warszawy. Wiersze, piosenki i umiejętnie wplecione w tok przedstawienia teksty o charakterze historycznym, dostarczyły wielu wzruszeń widzom.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu z dumą będzie nosił zaszczytne imię 59.Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Foto galeria ...[TUTAJ]


 

gotowy2_19.gif

gotowy2_21.gif

gotowy2_50.gifgotowy2_52.gifgotowy2_23.gif

   

gotowy2_25.gif

gotowy2_26.gif

gotowy2_28.gif

gotowy2_31.gif

gotowy2_32.gif

gotowy2_33.gif

gotowy2_35.gifgotowy2_35.gifgotowy2_3.gif

gotowy10_36.gif

gotowy2_20.gif

gotowy2_22.gif

gotowy2_27.gif

czytaj.gif


Archiwum roku 2013/14

Archiwum roku 2012/13

Archiwum roku 2011/12

Archiwum roku 2010/11

Archiwum roku 2009/10

Archiwum roku 2008/09

Archiwum roku 2007/08

Archiwum roku 2006/07