Drukuj

20171006 104545Dnia 6 października br. przypadł w tym roku Międzynarodowy Dzień Uśmiechu, który tradycyjnie już po raz czwarty zawitał do naszej Szkoły.

Pod względem stopnia aktywacji mózgu ŚMIECH jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które UWAGA angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się u ludzi wraz z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte buzie maluchów lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych.

Z tej okazji, już tradycyjnie, młodzież Ekonomika przyszła w ten dzień przebrana w pidżamy i onysie. Najwięcej takich osób znalazło się w klasie I g i III g – co cieszy podwójnie, gdyż jak widać zarówno Ci, którzy są w szkole „nowi” jak i młodzież, która czuje się w szkole „prawie jak w domu” mają takie samo poczucie humoru. Dla wszystkich pracowników szkoły i nauczycieli czekał słodki poczęstunek – babeczki z sentencją na ten niezwykły dzień.

Po raz pierwszy natomiast przeprowadzono Konkurs na Najbardziej Uśmiechniętego Belfra 2017 roku, który wygrała bezapelacyjnie! Pani Małgorzata Knopińska-Dudek. Gratulujemy serdecznie!. Pomysłodawczynią imprez była Pani Karolina Górska. Nieocenioną pomoc wykazały uczennice klasy IV c – Kinga Dzikowska, Karolina Dzikowska, Karolina Głowacka, Aleksandra Markiecka oraz Natalia Zuchniarek (autorka projektu dyplomu) oraz uczennice klasy II a: Maria Zawada, Edyta Woźniak i Marta Filipiak.