Drukuj

IMG 0079We wtorek 3 października w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych odbyło się „Spotkanie z kulturą rosyjską”. Młodzież pod opieką pani Danuty Lewandowskiej – Biskup i pani Pauliny Pietrzak – Stockiej przygotowała ciekawostki dotyczące życia Rosjan. Spotkanie rozpoczął Wiktor Grol z klasy 3g grając na gitarze „Kalinkę”. Imprezę poprowadziły dziewczęta z klasy 2a: Angelika Zaczyńska, Zuzanna Kaczmarek, Patrycja Ginczelewska, Edyta Woźniak, Wiktoria Sochowska, Anna Bejma z klasy 4a uprzyjemniła spotkanie wykonaniem piosenek w języku rosyjskim. Wiersze w języku rosyjskim czytali: Katarzyna Białek z klasy 3e, Magdalena Ratajczak z klasy 3e, Dominik Adamczyk z klasy 4g, Monika Przybylska z klasy 1a, Magdalena Lewandowska z klasy 2a, której towarzyszył Piotr Kurczyński z tej samej klasy.

Młodzież przygotowała stół, na którym znalazły się najbardziej tradycyjne rosyjskie specjały. W rolę matrioszek wcieliły się: Karolina Tomaszewska z klasy 2a, Kinga Dzikowska, Karolina Dzikowska, Karolina Głowacka, Aleksandra Jakubowska z klasy 4c. Chłopcy z klasy 4g pomogli nam w sprawach technicznych.

„Spotkanie z kulturą rosyjską” było udane. Artyści otrzymali zasłużone brawa. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs na najpiękniejszą matrioszkę.

W konkursie:

I miejsce zajęła Julia Kaczmarek z klasy 2g;

II miejsce zajęła Daria Chudzińska z klasy 4b, Natalia Zuchniarek oraz Paulina Sadowska z klasy 4c;

III miejsce zajęła Marta Lewandowska z klasy 3a i Wanesa Sosnowska z klasy 1e.

Wyróżnienia:

Justyna Zielińska z klasy 3g, Marta Wiśniewska z klasy 2g, Marta Pakulska z klasy 3a, Julia Bydałek z klasy 3g.

Serdecznie gratulujemy! Foto relacja…[TUATJ]