Drukuj

IMG 72329 czerwca klasa IIIg Technik Logistyk wybrała się wraz z Panem Jerzym Wróblewskim oraz Panem Mariuszem Kawczyńskim do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu w celu zwiedzania szkoły.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wykładzie dotyczącym techniki RFID oraz kodów kreskowych w jednej z pracowni logistycznych. Wykładowca Pan Piotr Sitarz mówił o istocie stosowania fal radiowych, zaletach techniki RFID oraz powstawaniu etykiety EPC RFID. Porównał stosowanie tej techniki do używania kodów kreskowych, zaznaczając co jest korzystniejsze i dla jakich towarów. Klasa miała okazję także zobaczyć najprostszy łańcuch logistyczny, jakim szkoła dysponuje. Uczniowie dowiedzieli się jak działa wyżej wymieniona technika w praktyce. Kolejnym punktem w WSL był wykład o szkole. Dostępne kierunki, zalety uczęszczania do WSL oraz możliwości podjęcia praktyk w znanych na rynku firmach. Następnie młodzi logistycy podjęli wyzwanie praktyczne. Mieli wykonać zadanie praktyczne: do ustawienia na mini paletach dostali klocki odpowiadające poszczególnym towarom. Całe zadanie poszło im bardzo sprawnie.

Następnie grupa odwiedziła Kompanię Piwowarską Lech – Browary Wielkopolski S.A., gdzie miała okazje dowiedzieć się jak produkowane są napoje alkoholowe w Poznaniu. Zwiedzili warzelnie, miejsce fermentacji, filtracji i rozlewni piwa. Poznali historię piwa, jego rodzaje oraz cały proces powstawania. Dopisujące humory uczniów pod koniec roku szkolnego zostały uwiecznione na zdjęciach.

Foto relacja… [TUTAJ]

Weronika Burak, IIIg