Drukuj

 

Już od kilku edycji nasza szkoła, w ramach projektu „Lekcje z ZUSem” realizowanego na lekcjach z Panią Karoliną Górską, bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada ta jest przeznaczona m.in. dla młodzieży szkół ponadpodstawowych i ma na celu kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży i uczenie solidarności międzypokoleniowej czyli wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń.

W tym roku do etapu szkolnego, przeprowadzonego w całej Polsce w dniu 23 listopada br., zgłosiło się aż 24 uczniów Ekonoma, którzy zmierzyli się z testem pisemnym dotyczącym właśnie ubezpieczeń społecznych w naszym kraju. 3 uczniów z najwyższym osiągniętym wynikiem będzie reprezentowało Szkołę w etapie wojewódzkim Olimpiady już stycznia 2022 r., a są wśród nich: Jakub Górski z klasy 4 h, Daria Kalińska z klasy 4 F oraz Patryk Gwadera z klasy 3 a.

Serdecznie gratulujemy młodzieży i życzmy dalszych sukcesów. A jest o co walczyć, gdyż dla finalistów i laureatów Olimpiady, przewidziane jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Patronat nad Projektem „Lekcje z ZUSem” w ramach, którego organizowana jest Olimpiada, objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej.