Drukuj

 

Od jutra rusza internetowa szkoła

Młodzież z Powiatu Inowrocławskiego nie musi mieć zaległości w nauce mimo przerwy w zajęciach. Pomóc powinna Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która rusza 16 marca o godz. 9:00 rano.

Projekt jest odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zajęcia będą nadawane codziennie w cyklu 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

Na poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistów, które rozpoczną się o godz. 9:00, złożą się lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki.

Jest już zapięty poniedziałkowy program zajęć dla maturzystów:

12:00-12:30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)

13:00-13:30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu)

14:00-14:30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu).

W dalszej kolejności program szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Będziemy go sukcesywnie publikować. Transmisja online będzie odbywała się pod adresami www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl